معاون وزیر كار اعلام كرد

نظارت ها تا استعفای همه دو شغله ها ادامه دارد

نظارت ها تا استعفای همه دو شغله ها ادامه دارد

به گزارش پلات معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به بیان جزئیات بیشتری از روند استعفای مدیران چندشغله در شركتها و زیرمجموعه های این وزارتخانه پرداخت و بر تداوم اصل شفافیت و نظارت مستمر در وزارت كار تاكید نمود.محمد كبیری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: دو مبحث محوری كه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از بدو حضور در وزارتخانه و حتی جلسه رأی اعتماد از مجلس مطرح نمود، مبحث جوان گرایی و شفافیت بود كه به شكلی در جهت همدیگر تعریف می شوند؛ شفافیت هم در موضوعات مختلفی دنبال شد كه گام اولش در اعلام اسامی اعضای هیأت مدیره های شركت ها و زیرمجموعه های وزارت كار برداشته شد.

وی افزود: در گام دوم به دستور وزیر كار، سامانه نظارت هوشمندی افتتاح شد كه تمام اطلاعات مربوط به شركت ها به صورت آنلاین در آن دیده شود و شركت های تابعه و زیرمجموعه وزارتخانه موظف شده اند تحت این سامانه قرار گیرند. هم اكنون شستا تحت نظر این سامانه است و صندوق بازنشستگی كشوری هم بزودی از این قالب استفاده خواهد نمود كه این سامانه زمینه بسیار خوبی برای افزایش شفافیت در شركت های تجاری زیرمجموعه وزارت كار به حساب می آید.

حذف رانت در دریافت وام اشتغال با انتشار اسامی دریافت كنندگان

معاون وزیر كار اضافه كرد: گام بعدی كه بلند و بی سابقه بود، اعلام اسامی كسانی است كه در كل كشور تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی را گرفتند و انتظار داریم كه همه رسانه ها در این زمینه به كمك بیایند چون كه این اتفاق زمینه از بین رفتن رانت احتمالی در دریافت وام ها را فراهم نموده و فرصت بزرگی برای افزایش شفافیت در عملكرد مجموعه های وزارتخانه و مجموعه هایی است كه برای عرضه این تسهیلات با وزارتخانه همكاری كردند و امیدواریم این مسیر با سرعت بیشتری ادامه پیدا كند.

به گفته كبیری، عموم كسانی كه در انتصابات موردنظر وزیر كار بوده و جوان تر هم بوده اند، این روحیه را دارند كه در عین حال كه به بحث تسهیل در كسب و كار و مواردی كه وظایف ذاتی وزارتخانه است متعهد هستند، تمام راهكارهایی كه منجر به افزایش شفافیت در وزارتخانه می شود را دنبال كنند.

وی در ادامه درباره عدم انتشار اسامی ۳۸ مدیر دوشغله ای كه استعفای خویش را تقدیم كرده اند؛ اظهار داشت: طبعاً اصل هدف این بوده كه قانون منع بكارگیری اجرا و مشكل رفع گردد و چون رفع شده اعلام اسامی صورت نگرفته است. بعضی از آنها خودشان استعفا دادند و از قانون جدید تمكین كردند؛ در بعضی جاها رویه این بوده كه یك شخصیت حقوقی، باید عضو هیأت مدیره می بوده ولی طبق قانون جدید او هم نمی توانسته حضور داشته باشد بنابراین بخشی از مدیران چندشغله به این طریق استعفا دادند و مبحث مرتفع شد.

معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: لیست اعضای هیأت مدیره ها هم اعلام شده و در بخش هایی كه یك نفر دو جا هست، بر مبنای همان لیست انتشار یافته آگاه شدیم یا مسئولان اطلاع دادند و فرد ملزم به تمكین شده و استعفا كرده و چنانچه استعفا نكرده به وی دستور داده شده است.

مدیران چندشغله از بخش های مختلف زیرمجموعه های وزارت كارند

به گفته وی، این مدیران از بخش های مختلفی از زیرمجموعه های وزارتخانه شامل صندوق بازنشستگی، شستا و هلدینگ های تابعه بوده اند و طبق قانون جدیدی كه در بودجه سال ۹۸ آمده نمی توانستند دو جا عضو غیرموظف شركتی باشند یا همزمان عضو هیأت مدیره دو شركت باشند بر این اساس وزیر كار دستور داد كه این عده استعفا دهند و چنانچه در یك بازه زمانی استعفایشان دریافت نشد، وزارتخانه درباره نحوه ادامه همكاری با این افراد تصمیم گرفته یا همكاری خویش را به صورت كامل قطع می كند.

كبیری در انتها اضافه كرد: نظارت ها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا چنانچه مواردی هم در فاصله زمانی اخیر به وجود آمده هرچه سریع تر برطرف شود.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، هفته گذشته وزیر كار با انتشار توئیتی پرونده دوشغله ها در وزارت كار را بست و در حساب توئیتری خود اعلام نمود كه با تاكید بر تعهد قبلی به مردم و به دنبال استعفای ۳۸ نفر از افراد دوشغله و چندشغله از زیرمجموعه های تابعه وزارتخانه و طبق اعلام رسمی رؤسای صندوق ها، پرونده دوشغله ها (ماده ۲۴۱) در وزارت كار بسته شد و از امروز هر فرد دو شغله ای كه استعفا نداده باشد از هر دو شغل عزل و به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد شد.
1398/03/01
17:59:26
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات