وزیر راه و شهرسازی:

ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی اولویت وزارت راه و شهرسازی است

ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی اولویت وزارت راه و شهرسازی است

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر لزوم ساماندهی مناطق حاشیه نشین تبریز اظهار داشت: ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی و ناكارآمد اولویت وزارت راه و شهرسازی است.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: تبریز مناطق حاشیه نشین زیادی دارد كه بازدیدی از این مناطق داشتیم و وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به ساماندهی این مناطق دارد.
وی با تاكید بر اینكه سكونتگاه های غیررسمی و ناكارآمد استان باید تعیین و تكلیف شود، افزود: با حاشیه نشینی ها با اولویت برخورد می نماییم چونكه آذربایجان شرقی دارای ۵۰ محله دارای ظرفیت برای بازسازی و بهسازی فضا است.
اسلامی با اشاره به مبالغ اختصاص یافته برای این پروژه ها اظهار داشت: اختیارات بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی به استانداران تفویض شده و بودجه ای برای این منظور تصویب شده است. در بحث بازآفرینی شهری تاكید ما روی عرضه مسكن و شهرهای جدید و ساخت خانه های ایمن است.
وی سپس در مورد مشكل لاستیك كامیون ها هم اظهار داشت: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت و معدن انجام شده تا واردات لاستیك را از انحصار خارج نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه لاستیك كامیون ها از تمام مرزها و مناطق آزاد وارد كشور می شود، افزود: توافق بزرگی با یك واردكننده جدید صورت گرفته كه لاستیك استاندارد به كشور وارد كند، البته به میزانی كه لاستیك وارد كشور شده، توزیع هم صورت گرفته است.
وی تصریح كرد: الان در حوزه راه سازی بیشتر از یكصد هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا در سراسر كشور داریم و با عنایت به اینكه بودجه این بخش سالانه ۶ هزار میلیارد تومان است، تمام تلاش مان را جهت استفاده از ظرفیت های قانون بودجه در جهت افزایش بهره وری به كار می گیریم.
وزیر راه و شهرسازی در مورد پروژه های آزادراهی در آذربایجان شرقی هم اظهار داشت: هم اكنون در ۴ محور استان، پروژه راه اندازی آزادراه داریم كه مهم ترین آن آزادراه تبریز- مرند- تاجر است.
وی اضافه كرد: قطعه یك این پروژه از تبریز تا مرند به طول ۶۶ كیلومتر شروع شده و كارگاه آن كاملاً فعال است و در دو ماه اخیر ۹ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
اسلامی تصریح كرد: امسال از سمت تاجر هم راه اندازی یك قطعه ۷۰ كیلومتری شروع شده و برای بقیه مسیر هم در حال مذاكره با پیمانكار هستیم تا بزودی عملیات اجرایی در كل این مسیر ۲۵۰ كیلومتری فعال شود.
وی اظهار داشت: قطعه اول این پروژه كه بار ترافیكی سنگینی هم در این راه وجود دارد تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد و امیدواریم با سرعت گرفتن عملیات در كل مسیر، شاهد بهره مندی این محور بین المللی از طریق باكیفیت و استاندارد باشیم.

1398/03/24
13:21:58
5.0 / 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات