معاون وزیر كار:

در مقابل اصلاح قوانین مقاومت شده است

در مقابل اصلاح قوانین مقاومت شده است

پلات: معاون امور مجلس و استان های وزارت كار اظهار داشت: تنقیح اساسی در حوزه قوانین كارگری تابحال نداشته ایم و هر زمان كه می خواستند برای اصلاح حركت كنند، فشارهایی از سمت دولت، مجلس، جوامع كارگری و كارفرمایی وارد شده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، میرهادی قره سید رومیانی امروز در نشست با تشكل های كارگری استان كرمان اضافه كرد: امروز نیازمند نهضت مهارت آموزی هستیم و وظیفه اصلی وزارت كار این است كه حوزه های آموزشی و مهارت آموزی را بعنوان سیاست كلی پیگیری نماییم.
رومیانی اشاره كرد: در اجرای قانون فعلی كار باید لطمه شناسی شود كه چرا اجرا نمی گردد و باید به دنبال قانون جامع كار باشیم كه دنیا هر روز آنرا به روزرسانی می كند.
وی بیان كرد: تنقیح اساسی در حوزه قوانین كارگری تابحال نداشته ایم و هر زمان كه می خواستند برای اصلاح حركت كنند، فشارهایی از سمت دولت، مجلس، جوامع كارگری و كارفرمایی وارد شده است.
معاون وزیر كار اشاره كرد: باید به این برسیم كه اصلاح قوانین و خصوصاً قوانین حوزه كار و كارگری می تواند به نفع این جامعه بسیار گسترده كارگری باشد.
ایشان سپس با اشاره به اینكه اگر مطالبه نباشد، پیشرفتی نخواهیم داشت، اظهار داشت: اگر نتوانستیم مطالبات كارگران را پاسخ بدهیم، تلاش شده حداقل را انجام بدهیم و بعنوان مثال برای افزایش حقوق و دستمزد جلسه ۱۳ ساعته داشتیم كه افزایش ۳۶ و نیم درصدی را به سختی تصویب كردیم.
رومیانی با اشاره به اینكه وظیفه داریم با عنایت به داشته ها، مطالبات را پاسخ بدهیم، اظهار نمود: تحریم ها، كمبودها و مبارزاتی كه در دنیا انجام می دهیم، شرایط خاصی برای ما به وجود می آورد اما دلیل نمی گردد به مسائل توجه نكنیم و حتما مطالبات كارگران را پیگیری می نماییم.
منبع:

1398/04/06
11:06:50
5.0 / 5
4657
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پلات