گزارش پلات به نقل از مهر

وقوع بیشتر از یك هزار صدمه شغلی در زمستان ۹۷

وقوع بیشتر از یك هزار صدمه شغلی در زمستان ۹۷

به گزارش پلات صدمه های شغلی زمستان ۹۶ در حالی ۳ هزار و ۱۱۲ مورد بود كه در زمستان ۹۷ تعداد یك هزار و ۱۱۲ صدمه شغلی به ثبت رسید كه از كاهش ۱۷۹.۸ درصدی حكایت دارد.به گزارش پلات به نقل از مهر، انتشار صدمه های شغلی كشورها در چارچوب مقاوله نامه ۱۶۰ و سفارش نامه ۱۷۰ سازمان بین المللی كار از كشورهای خواسته شده تا شرایط برای تحلیل انواع و نحوه بروز این صدمه ها فراهم گردد.
با همین رویكرد آمار صدمه های شغلی در ایران هم از جانب سه مرجع وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعنوان سیاست گذار امور مربوط به روابط كار، سازمان تأمین اجتماعی و پزشكی قانونی به صورت مستمر جمع آوری می شوند.
طبق آمار انتشار یافته از جانب وزارت كار، آخرین آمار مربوط به صدمه های شغلی رخ داده (مشمولان قانون كار) برای دوره زمستان ۹۷ است كه كاهش قابل توجهی نسبت به زمستان ۹۶ داشته است. طبق آمار موجود، در زمستان ۹۷ تعداد صدمه های شغلی به ثبت رسیده یك هزار و ۱۱۲ مورد بود در حالیكه این میزان در زمستان ۹۶ دو هزار مورد بیشتر از صدمه های شغلی زمستان ۹۷ و معادل ۳ هزار و ۱۱۲ مورد صدمه بوده است. مقایسه آمار صدمه های شغلی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از كاهش ۱۸۰ درصدی حكایت دارد.
اما از مجموع یك هزار و ۱۱۲ مورد صدمه شغلی رخ داده در زمستان گذشته، ۸۷ مورد معادل ۷.۸ درصد از آنها منجر به فوت كارگران و كاركنان شده است؛ همینطور یك هزار و ۲۵ مورد تلفات جانی نداشته اند و فقط به صدمه افراد منجر گردیده است كه ۹۲.۲ درصد از كل صدمه ها را شامل می شوند.
آمارهای ثبت شده در مورد صدمه شغلی در استان های مختلف نشان می دهد، استان تهران با ۱۵۴ مورد، استان اصفهان با ۱۴۵ مورد و استان خراسان رضوی با ۹۱ مورد در صدر استان های دارای بیشترین صدمه های شغلی و استان های چهارمحال و بختیاری و زنجان هم هر كدام با ۳ و ۴ مورد و استان های اردبیل و خراسان جنوبی با ۶ مورد كمترین صدمه شغلی را در میان استان های كشور به خود اختصاص داده اند.
در خصوص صدمه های شغلی منجر به فوت نیز، استان های زنجان با ۲۵ درصد، استان گلستان با ۲۰ درصد و استان تهران با ۱۶.۲ درصد بیشترین صدمه شغلی منجر به فوت را نسبت به صدمه شغلی اتفاق افتاده در هر استان را داشته اند.
همچنین در ۱۲ استان اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، كرمانشاه، گیلان و لرستان صدمه شغلی منجر به فوت رخ نداده است.

1398/04/07
14:19:49
5.0 / 5
4226
تگهای خبر: جت , شهر , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات