یك كارشناس مطرح كرد:

فناوری های نوین بازار كار را متحول می كند

فناوری های نوین بازار كار را متحول می كند

به گزارش پلات یك كارشناس بازار كار راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانی ها را در اعلام آمار دقیق شاغلان و كارجویان و فارغ التحصیلان بیكار موثر خواند و اظهار داشت: استفاده از فناوری های اطلاعاتی و فناوری های نوین باعث توسعه و تحول بازار كار، افزایش سرعت عرضه خدمات و كاهش هزینه ها می شود.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانی ها را در جمع آوری آمار مربوط به بیكاران و شاغلان تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: هم اكنون بخش زیادی از ظرفیت های بازار كار در دنیا استفاده از فناوری های جدید و فناوری اطلاعات است و بكارگیری آن مستلزم آن است كه بازار كار كشور روند طبیعی خودرا طی نماید.

وی افزود: اگر بازار روند طبیعی خودرا طی نكند نمی توانیم از فضای جدیدی كه در دنیا تحت عنوان فناوری اطلاعات و فناوری جدید مطرح شده برای توسعه بازار كار و ایجاد مشاغل جدید استفاده كنیم؛ پس دولت باید این رویكردها را مدنظر داشته باشد و شرایطی را فراهم آورد كه امكان استفاده از تكنولوژی و تكنولوژی های جدید در بحث كارهای خدماتی، تولیدی و كشاورزی فراهم گردد.

این كارشناس بازار كار اضافه كرد: این سامانه كه در بستر تكنولوژی ارتباطی شكل می گیرد، سبب دسترسی بهتر و آسان تر متقاضیان كار، كارفرمایان و بنگاه ها می شود و از محل پیوند میان كارگر و كارفرما و بنگاه، شناسایی شاغلان و كارجویان میسر می شود.

بكارگیری فناوری های جدید در توسعه و تحول بازار كار

حاج اسماعیلی با اشاره به اینكه در كشور ما استفاده از فناوری های جدید بیشتر در جنبه های سرگرمی و فضای مجازی است، اظهار نمود: متأسفانه این امر جز آثار منفی، پیامد مثبتی برای كشور نداشته است چون از آنها در توسعه و تحول بازار كار استفاده نكردیم و ناهنجاری های اجتماعی و دغدغه های زیادی را برای جامعه به وجود آورده است پس وزارت كار و دولت در بحث سیاستگذاری های و آمار و اطلاعات باید رویكرد جدیدی را به سمت استفاده از فناوری های نوین دنبال كنند.

وی درانتها به مزایای استفاده از فناوری اطلاعات و فناوری های نوین اشاره نمود و اظهار داشت: این ابزار بطور قطع به توسعه بازار كار كشور و ظهور مشاغل جدید كمك می نماید چون هم هزینه های كشور راه می كاهد و هم سبب پاسخگویی و افزایش سرعت ارائه خدمات می شود و در نهایت ظرفیت های بازار كار را بیشتر می كند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش آمارهای اشتغال غیر رسمی در كشور، دسترسی و ارائه آمار و اطلاعات دقیق از تعداد شاغلین و بیكاران امری ضروری محسوب می شود. هم اكنون یكی از چالش های حوزه اشتغال، نبود چنین آماری است و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای این منظور، برنامه صدور شناسنامه شغلی برای همه ایرانی ها زیر ۶۵ سال را در دستور كار دارد قبل از این معاونت اشتغال وزارت كار از طریق اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانی ها در تیر ماه آگاهی داده بود.
1398/04/08
13:55:47
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: تولید , جامعه , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات