وزیر راه:

افتتاح راه هشتگرد-طالقان فعلا به صلاح نیست

افتتاح راه هشتگرد-طالقان فعلا به صلاح نیست

پلات: وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه قبل تر اعلام شده بود مسیر هشتگرد-طالقان تا آخر تابستان به بهره برداری می رسد اظهار داشت: اما پس از بازدید از مسیر دیدیم كه بهره برداری از آن به صلاح نیست چون تمهیدات ایمنی در طراحی هندسی آن رعایت نشده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد اسلامی امروز پنجشنبه دهم مردادماه در بازدید از پروژه هشتگرد به طالقان اظهار داشت: این پروژه 44 كیلومتری یكی از پروژه هایی است كه با وجود نیاز مبرم مردم به آن طولانی شده و زمان زیادی از شروع ساخت آن می گذرد.
اسلامی اضافه كرد: در آخرین مصاحبه درباره مسیر هشتگرد-طالقان اعلام كردیم كه مسیر تا آخر تابستان به بهره برداری می رسد ولی با مشاهدات امروز به این نتیجه رسیدیم كه این كار به صلاح نیست چون متأسفانه تمهیدات ایمنی در طراحی هندسی آن انجام نشده و حتما باید با عنایت به كوهستانی و برف گیر بودن مسیر ایمن سازی صورت گیرد.
ایشان سپس اشاره كرد: دلیل در نظر نگرفتن تمهیدات ایمنی در این راه این بوده كه در ابتدا این پروژه با فرض یك راه دسترسی روستایی شروع شده اما در طول سنوات گذشته این مفروضات با عنایت به تقاضاهای جدید تغییر كرده است.
وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: هندسه راه اصلی و كیفیت آن منطبق با ضوابط استاندارد نیست و حتما امروز یك كارگروه از مشاور، كارفرما و پیمانكار تشكیل خواهد شد تا برای ایمن سازی آن اقداماتی صورت گیرد و یك كار جهادی و ضربتی برای پایدارسازی آن صورت بگیرد تا با ریزش مواجه نشود.
وی افزود: سیل فروردین ماه هم به این مسیر لطمه زده و رانش های سنگینی در این پروژه رخ داده بدین سبب مسائل فنی و مهندسی راه باید دقیق بررسی شود تا راه جدید ایمن باشد و خیال مردم برای تردد در آن راحت باشد.
اسلامی اشاره كرد: این مسیر تأثیر زیادی در كاهش ترافیك مسیر كرج-قزوین خواهد داشت بنا بر این برای ما اهمیت دارد و امیداوریم پیمانكار و تیم مشغول كار تحرك بیشتری داشته باشند تا پروژه پیش از اینكه زمان بیش تر از این بگذرد، تمام شود.
ایشان سپس با بیان این كه پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت محدودیتی برای تأمین اعتبار ندارد اظهار داشت: این پروژه هم مشكل اعتباری ندارد و مشكل اساسی آن كار فنی است كه باید دقیق صورت بگیرد.
در ادامه عزیزاله شهبازی - استاندار البرز- هم ضمن قدردانی از سفر مستمر وزیر راه و شهرسازی به استان اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی پروژه هایی زیادی در استان البرز دارد و امیداوریم تا سال 98 بخش اعظمی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.
وی درباره پروژه هشتگرد-طالقان هم اظهار داشت: بیشتر از دو دهه از آغاز ساخت این مسیر برای ایجاد یك مسیر روستایی گذشته اما چون این مسیر می تواند 30 كیلومتر از طریق دسترسی به طالقان را كوتاه تر كند و بعنوان یك راه گردشگری مورد استفاده قرار گیرد اهمیت پیدا كرده است.
شهیازی اضافه كرد: در صحبت های قبلی گفته شد كه این مسیر تا آخر تابستان می تواند به بهره برداری برسد اما آقای مهندس اسلامی عنوان كردند كه باید ایمن سازی مسیر برای آرامش خاطر مردم صورت گیرد، بدین سبب در چارچوب یك كارگروه تدابیری اندیشیده خواهد شد تا با یك كار جهادی كار به سرانجام برسد.
وی با اشاره به صحبت های وزیر راه و شهرسازی در خصوص نبود محدودیت اعتباری برای پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت اظهار داشت: با امكانات استانی و تدابیر آقای وزیر امیدواریم این مسیر تا آخر سال این مسیر با جاده دسترسی كنار تونل زیر بار ترافیك برود.
منبع:

1398/05/11
15:59:35
5.0 / 5
4182
تگهای خبر: استاندارد , پروژه , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات