قائم مقام سازمان هواپیمایی اعلام كرد

تلاش صنعت هوایی كشور برای توسعه شركت های دانش بنیان

تلاش صنعت هوایی كشور برای توسعه شركت های دانش بنیان

به گزارش پلات قائم مقام سازمان هواپیمایی كشور توسعه فعالیت های دانش بنیان و تعاملات حداكثری بین المللی را از اهداف این سازمان نام برد و اظهار داشت: در زمان تحریم نقاط ضعف و قوت ما تبدیل به نقاط ضعف و قوت ملی می شود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مهندس خدایی فر امروز در رویداد معرفی نیازهای فناورانه تعمیر و نگهداری هواپیما با اشاره به تحریم های اعمال شده بر صنعت هواپیمای كشور اضافه كرد: اولین باری كه آمریكا كوشش كرد تا سیاست های سلطه طلبانه و تحریمی خویش را ضد كشور اعمال نماید، نخستین حوزه ای كه تحریم شد صنعت هواپیمایی كشور بود و این امر نشان داده است كه صنعت هوایی نقطه قوت كشورها به حساب می آید.
وی با بیان این كه در زمان تحریم نقاط ضعف و قوت ما تبدیل به نقاط ضعف و قوت ملی می شود، اظهار نمود: دامنه تحریم صنعت هواپیمایی كشور محدود به این صنعت نیست و باید متوجه باشیم ضعف های موجود در این صنعت در دراز مدت می تواند كشور را درگیر كند.
خدایی فر صنعت هوایی را صنعت جهانی توصیف و تصریح كرد: ما نمی توانیم برای توسعه این صنعت دور خود خط بكشیم. چون كه در این صنعت بدون تعاملات بین المللی با مشكلاتی مواجه خواهیم شد.
قائم مقام سازمان هواپیمایی كشور افزود: بر این اساس ما در برنامه راهبردی صنعت هوایی كه در حال تدوین است، دو شاخص را برای برآیندهای آینده ترسیم كردیم كه بر مبنای آن همكاری بین المللی و یا انزوا و اقتصاد سنتی یا دانش بنیان را در نظر گرفته ایم.
وی افزود: ما در صنعت هوایی حتی اگر به تعاملات موثر بین المللی دست یابیم، ولی اقتصاد كشور اقتصاد دانش بنیان نباشد، به توسعه دست نمی یابیم كه برای ما تبعات مناسبی هم به دنبال نخواهد داشت.
خدایی فر توسعه اقتصاد دانش بنیان را منجر به توسعه پایدار در صنعت هوایی دانست و تصریح كرد: توسعه اقتصاد دانش بنیان و تلاش حداكثری برای ایجاد تعاملات بین المللی از اهداف صنعت هواپیمایی كشور است.
وی با اشاره به توسعه صنعت هواپیمایی در كشور و همینطور استقرار فرودگاه های مختلف در كشور، اظهار نمود: اگر ما به دانش فنی این صنعت دست نیابیم، در صورت قطع ارتباط نمی دانیم كه چه اقدامی را باید اجرایی نماییم.
خدایی فر با بیان این كه ما در این صنعت نیازمند مستندسازی و تكرار پذیری هستیم، اظهار داشت: ما به حوزه دانش بنیان ها باور داریم، چون كه براین اعتقاد هستیم كه شركت های دانش بنیان نوآوری هایی را عرضه می دهند و این نوآوری ها با نظمی كه ما به آن عادت داریم، سازگاری ندارد. ولی باید یادمان باشد كه تكیه بر عادت ها مصداق این گفته است كه ما همه كاری را انجام می دهیم كه گذشتگان ما انجام می دادند.
قائم مقام سازمان هواپیمایی كشور ابراز امیدواری كرد كه برگزاری این رویداد منجر به انجام كارهای جدید در این صنعت شود.1398/05/13
19:49:19
5.0 / 5
5078
تگهای خبر: فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات