وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان

وضعیت سیل زدگان خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان

به گزارش پلات رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینكه پس از گذشت چهار ماه از سیل مردم هم چنان در بلاتكلیفی هستند، اظهار داشت: دولت تلاش های خویش را هم چنان ادامه می دهد اما متاسفانه روند كار هم در امر بازسازی و نوسازی مساكن و هم در ارتباط با پرداخت خسارات در حوزه كشاورزی و دامداری و باغداران بسیار كند است.


قاسم ساعدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت استان سیل زده خوزستان بیان كرد: گرچه سیل در مناطق سیل زده از بین رفته است اما آثار سیل هم چنان باقی است. می توان اظهار داشت كه آثار سیل حتی از آثار جنگ هم بدتر است چونكه گلوله های جبهه و جنگ صرفا در و دیوار شهر را از بین می برد اما امروز سیل تمام زیرساخت های روستایی و شهری را از بین برده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: دولت تلاش های خویش را انجام داده و همچنان هم ادامه می دهد اما متاسفانه روند كار هم در امر بازسازی و نوسازی مساكن و هم در ارتباط با پرداخت خسارات در حوزه كشاورزی و دامداری و باغداران بسیار كند است. ما انتظار داریم دولت محترم گام های سریع تری بردارد.
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس خاطرنشان كرد: مردم امروز در انتظار هستند و تنها تعداد كمی از كشاورزان بخشی از خسارات خویش را دریافت كرده اند و هنوز اغلب كشاورزان خسارت خویش را دریافت نكرده اند. با گذشت چهار ماه از سیل مردم هم چنان در بلاتكلیفی به سر می برند و حقیقتا ناراحت هستند. برای پرداخت خسارت روش پیچیده ای را بر سر راه مردم گذاشته اند و فیلترهای گوناگونی جلوی راه مردم گذاشتند كه جالب نیست.
ایشان در ادامه تصریح كرد: با این روند و با تعاریفی كه برای پرداخت خسارت در نظر گرفته شده مردم نمی توانند خسارت خویش را دریافت نمایند. ما انتظار داریم دولت اگر واقعا توان پرداخت خسارت را ندارد با شفافیت به مردم اعلام نماید و اگر قصد پرداخت دارد دیگر كار را پیچیده و طولانی نكند.
ایشان در ادامه با تاكید بر اینكه سیل خسارت جدی به استان وارد كرده و آثار آن هم هم چنان باقی است، اظهار داشت: در بعضی از شهرستان های هویزه هنوز كارشناسان مسكن برای ارزیابی خسارات نرفته اند در حالیكه در محاصره سیل بوده اند. این یك فاجعه است یا هنوز در بعضی از روستاهای هم جوار با رودخانه كرخه كه در محاصره سیل بودند بنیاد مسكن ورود نمی كند؛ در حالیكه این مناطق در محاصره سیل بودند و آب زیرزمینی در خانه ها بالا آمد. باید با نگاه مهندسی به مسائل زیر ساختی توجه كرد.
او در آخر اظهار داشت: علیرغم مشكلات دولت قدم هایی برداشته و ما هم این قدم ها را فراموش نمی نماییم و بابت آن تشكر می نماییم. اما ما انتظار داریم پرداخت خسارات از پیچیدگی ها بیرون برود و سریع تر صورت گیرد.1398/05/14
14:05:16
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: بازسازی , خانه , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پلات