با حضور رییس جمهور انجام می شود

كلنگ زنی 150 هزار خانه در عید غدیر

كلنگ زنی 150 هزار خانه در عید غدیر

پلات: تا كنون 57 هزار و هشت واحد مسكونی توسط دولت در چارچوب طرح اقدام ملی كلنگ زنی شده و همزمان با عید سعید غدیر خم مقرر است عملیات اجرای 150 هزار واحد دیگر با حضور رئیس جمهوری آغاز شود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، صدور فرمان شروع اجرای ۱۵۰ هزار واحد مسكونی توسط حسن روحانی در شرایطی انجام می شود كه مسكن مهر به روزهای پایانی خود نزدیك می شود. طبق آخرین آمار از مجموع دو میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۶ واحد مسكن مهر، یك میلیون و ۸۳۴ هزار و ۴۳۲ واحد تحویل شده و ۳۶۸ هزار و ۶۴۴ واحد باقیمانده است. كل واحدهای آماده تحویل فاقد خدمات زیربنایی ۱۶۵ هزار و ۶۲۶ واحد، كل واحدهای دارای مشكلات حقوقی شامل ۹۱ هزار و ۵۶۱ واحد، كل واحدهای فاقد متقاضی ۵۵ هزار و ۹۹ واحد و كل واحدهای باقیمانده در تعهد دولت شامل ۵۶ هزار و ۴۳۸ واحد است. روحانی دستور داده كه مسكن مهر تا آخر سال جاری به اتمام برسد.
همزمان با نزدیك شدن به جشن اتمام مسكن مهر، طرح اقدام ملی برای تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد كلید خورده است. در فاز اول ۵۷ هزار و هشت واحد شروع شده و همین طور همزمان با عید غدیر خم ۱۵۰ هزار واحد در سراسر كشور آماده كلنگ زنی توسط ریاست جمهوری است. از این تعداد، ۶۵ هزار واحد مسكونی، ۸۰ هزار واحد آماده سازی زمین برای راه اندازی واحدهای مسكونی و ۵ هزار واحد آماده سازی زمین برای راه اندازی خدمات روبنایی است. مسئولیت اجرای این پروژه ها به تفكیك بر عهده شركت بازآفرینی شهری، شركت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و همین طور شركت سرمایه گذاری مسكن می باشد.
وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد ۴۰۰ هزار واحد مسكونی تا سال ۱۴۰۰ تولید نماید. از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار در بافت های ناكارآمد و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای كمتر از ۲۵ هزار نفر راه اندازی می شود.
از طرف دیگر سه طرح «تام كاد»، «تام فاز» و «تام اج» توسط وزارت راه و شهرسازی ارائه شده است. مازیار حسینی، معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره این طرح ها گفته است: طرح «تام كاد» طرح (طرح تامین مسكن كاركنان دولت) به رویت رئیس جمهوری رسیده و الان سازمان برنامه و بودجه در حال تهیه شیوه نامه اجرای آن جهت تصویب در هیات دولت می باشد.
حسینی در تعریف طرح «تام فاز» (تامین مسكن به روش فروش اقساطی) و مراحل آن اعلام نمود: تامین مسكن به روش فروش اقساطی زمین نیز در دست برنامه ریزی است و بزودی ساز و كار آن تهیه و اعلام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تعریف طرح «تام اج» و مراحل آن، توضیح داد: این طرح كه طرح تامین مسكن به روش اجاره است، طرحی است كه وزارتخانه برای تمامی دهك های متوسط و ضعیف جامعه با برنامه ریزی مشخصی پیگیری می كند.
منبع:

1398/05/23
14:50:49
5.0 / 5
4705
تگهای خبر: پروژه , تولید , جامعه , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پلات