انتقاد رئیس كمیسیون عمران از سازمان هواپیمایی به سبب گرانی بلیت

انتقاد رئیس كمیسیون عمران از سازمان هواپیمایی به سبب گرانی بلیت

پلات: رئیس كمیسیون عمران مجلس علت گرانی بلیت هواپیما با وجود كاهش نرخ ارز را ادامه فعالیت چارتری و فقدان نظارت سازمان هواپیمایی كشوری دانست.به گزارش پلات به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی كوچی با انتقاد از افزایش غیرمنطقی قیمت بلیت هواپیما، اظهار داشت: متأسفانه نرخ بلیت پرواز در سال های اخیر مدام در حال افزایش می باشد و هیچ نظارتی برای كنترل این قیمت ها وجود ندارد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از تداوم فعالیت شركت های چارتری در حوزه سفرهای هوایی، اظهار داشت: بطور قطع یكی از عوامل اصلی افزایش قیمت بلیت هواپیما خصوصاً در روزهای خاص فعالیت چارتركننده هاست.
رضایی كوچی افزود: در شرایط كنونی میزان تعداد مسافران و متقاضیان استفاده از حمل و نقل هوایی بسیار بیشتر از میزان صندلی های موجود هواپیماها است، بدین سبب فعالیت چارتری در این شرایط هیچ معنایی ندارد.
وی اظهار داشت: امروز شركت های چارتركننده، بلیت هواپیما را با قیمت دلخواه در بازار عرضه می كنند و تنها در این حوزه مردم و مسافران تحت فشارهای مالی قرار می گیرند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عدم تحقق وعده سازمان هواپیمایی كشوری درباره محدود كردن شركت های چارتری، اظهار داشت: با وجود وعده این سازمان، شركت های چارتری در حوزه مسافرت هوایی به فعالیت خود ادامه داده اند و هنوز اقدام خاصی در این حوزه صورت نگرفته است.
رضایی كوچی افزود: در گذشته مسئولان سازمان هواپیمایی كشوری عامل اصلی افزایش قیمت بلیت هواپیما را افزایش نرخ ارز اعلام نموده و می گفتند كه با عنایت به سهم ۵۰ درصدی ارز در هزینه های ایرلاین ها و هواپیماها، افزایش قیمت بلیت هواپیما طبیعی است.
رئیس كمیسیون عمران مجلس افزود: حال در شرایط كنونی این سوال مطرح می شود كه چرا با وجود پایین آمدن نرخ ارز، قیمت بلیت هواپیما كاهش نمی یابد؟؛ جواب این سوال تداوم فعالیت شركت های چارتری و عدم نظارت سازمان هواپیمایی بر عملكرد ایرلاین ها است.


منبع:

1398/06/11
18:58:56
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: حمل و نقل , خانه , سفر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پلات