مدیركل فاوا سازمان بنادر به پلات خبر داد

بنادر تا ۱۴۰۰ هوشمند می شود، چابهار كاندیدای اول

بنادر تا ۱۴۰۰ هوشمند می شود، چابهار كاندیدای اول

به گزارش پلات مدیركل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) سازمان بنادر و دریانوردی از اجرای طرح هوشمندسازی بنادر كشور تا آخر سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: این هوشمندسازی مراحل مختلفی دارد كه اولین مرحله در حوزه زیرساخت های فناوری، سامانه های اطلاعاتی و... بوده و تا آخر سال ۱۴۰۰ اجرایی می شود.


محمد قائم تاجگردون در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: نقشه راهی در سازمان بنادر برای هوشمندسازی تعریف شده كه در این راستا تعدادی پروژه به تصویب هیات عامل سازمان رسیده است و تا آخر سال ۱۴۰۰ مشخص شده كه این پروژه ها به مرحله اجرایی برسد.
وی ادامه داد: هوشمندسازی در لایه های مختلفی تعریف شده است. یكی از ابعاد آن در حوزه زیر ساخت های فناوری بوده و بعد دیگری هم دارد كه سامانه های اطلاعاتی است و به صورت متمركز به همه بنادر سرویس خواهد داد و تاپایان ۱۴۰۰ هم همه بنادر كشور در چارچوب این مرحله، هوشمند می شود.
مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سامانه های اطلاعاتی مطابق نقشه راه هوشمند می شود و در قالب اعتبارات فاوا پیشبینی و تخصیص داده شده است اما مساله دیگر این است كه تحقق سامانه های اطلاعاتی در گرو سرمایه های انسانی و ارتباطات بوده و همه ابعاد و حراحل به شكلی با یكدیگر در ارتباطند.
تاجگردون با اشاره به اینكه نصب و فعال سازی تجهیزات IOT یكی دیگر از ابعاد هوشمندسازی بنادر است، اظهار داشت: حتما در همه بنادر بعنوان مثال ساده، ثبت ورود و خروج شناورها كه الان هم به صورت مكانیزه انجام می شود، اگر این سرویس به صورت هوشمند و سیستماتیك راه اندازی شود، به همه بنادر عرضه می شود و بنادری كه به سامانه های مورد نیاز برای عملیات كانتینری نیاز دارند هم به آن تجهیز خواهند شد.
وی اعلام نمود: در این پروژه بندر چابهار برای هوشمندسازی در اولین مرحله بعنوان نمونه پایلوت و آزمایشی در نظر گرفته شده و تا آخر امسال از پكیج هوشمندسازی بهره مند شده و بعد از مشخص شدن نتایج آن، بنادر دیگر برای اجرایی شدن مراحل نخست هوشمندسازی هم در دستور كار قرار خواهند گرفت.1398/06/19
11:44:15
5.0 / 5
4781
تگهای خبر: بنادر , پروژه , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پلات