توضیحات معاون استاندار تهران درباره افزایش قیمت نان و بخشنامه ابلاغی

توضیحات معاون استاندار تهران درباره افزایش قیمت نان و بخشنامه ابلاغی

به گزارش پلات معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری تهران درباره بخشنامه ساماندهی نانوایی ها و افزایش قیمت نان توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، امامی امین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در مورد بخشنامه افزایش قیمت نان اظهار داشت: ظرف حدود 5 سال قبل افزایش قمیت نان به صورت بخشنامه ای نداشتیم ولی به جهت افزایش هزینه ها اداره نانوایی ها با مشكلاتی روبرو شده بود و متاسفانه شاهد یك كم فروشی در این بخش بودیم.
وی ادامه داد: به تازگی متاسفانه شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها هستیم و گاها بعضی از نانوایی ها قیمت نان را افزایش دادند برپایه بخشنامه ستاد تنظیم بازار كشور كه ابلاغ گردیده است امكان دارد باوجود افزایش قیمت نان در خیلی از نانوایی ها قیمت كاهش پیدا كنند چون كه با ابلاغ این بخشنامه ساماندهی نانوایی ها محقق خواهد شد.
وی افزود: توجیه ابلاغ این بخشنامه این است كه چند سال است كه قیمت نان افزایش پیدا نكرده و با عنایت به افزایش هزینه ها شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها بوده ایم. اما برای ساماندهی نانوایی ها مقرر شد از روز شنبه اكیپ های بازرسی ضمن رفتن به نانوایی ها، قیمت هایی كه برپایه مصوبه نیستند با آنها برخورد قضایی صورت گیرد و بطور قطع این برخورد در محل صورت می گیرد.
معاون استاندار تهران تصریح كرد: این بخشنامه افزایشی در قیمت ها خواهد داشت اما در حقیقت ساماندهی نانوایی ها در استان تهران صورت خواهد گرفت و بدین سان امیدواریم كه با ورود جدی به این موضوع، نان در استان تهران ساماندهی گردد. به هیچ عنوان افزایشی در قیمت حمل و نقل نداشتیم و قیمت حمل و نقل مصوبه خویش را دارد و بابت افزایش آن دولت یارانه پرداخت می كند.
امامی امین در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد ساماندهی بازار پوشاك در سطح استان تهران اظهار داشت: گاها در سطح بازار شاهد بی نظمی در عرضه كالا و قیمت عرضه كالا هستیم به شكلی كه در فروشگاه های عرضه لباس برخی اتكیت بر روی اجناس زدند و بر روی برخی دیگر اجناس اتیكیت نصب نشده همینطور برخی حاشیه سود بالای دارند و دلیل آن عدم نظارت دقیق به قیمت عرضه كالا است.
امامی امین در خاتمه تصریح كرد: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار مقرر شد در مورد البسه، كیف و كفش و مواد غذایی ضمن اعمال نظارت و كنترل قیمت ها تلاش شود وضع موجود ساماندهی گردد به شكلی كه اتكیت گذاری بر روی تمامی كالاها صورت گیرد و هر واحدی كه این اتكیت ها را نصب نكند مرتكب تخلف شده وباید با آن برخورد شود. همینطور حاشیه سود تولید تا مصرف هم باید عدد منطقی باشد و تحقق این امر نیازمند نظارت دقیق است.1398/07/02
20:48:53
5.0 / 5
4169
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات