وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

شرایط جنگ اقتصادی امروز سخت تر از جنگ نظامی در دفاع مقدس است

شرایط جنگ اقتصادی امروز سخت تر از جنگ نظامی در دفاع مقدس است

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شرایط جنگ امروز ما شاید سخت تر از شرایط جنگ نظامی و تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس باشد.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی، بامداد امروز سه شنبه ۲ مهر در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه نقش وزارت راه و شهرسازی و سازمان های تابعه در ۸ سال دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه برگزاری این نمایشگاه به منظور ارزش نهادن به یك دستاورد بزرگ در حوزه دفاع مقدس است، اظهار داشت: ۸ سال دفاع از وطن، بعنوان ذخایر پر افتخار ملی ما به حساب می آید.
وی افزود: بازخوانی و پردازش دستاورد دفاع مقدس هم در مدیریت فرماندهی و هم نحوه اقدام و عملكرد آنها را می توانیم به نسل حاضر انتقال دهیم؛ ضمن اینكه مستند سازی این دستاورد با زنده سازی و زنده نگهداشتن آن، یكی از اهداف اصلی در برگزاری این نمایشگاه بوده است كه باید تلاش نماییم تمامی این دستاوردها را به نسل حاضر انتقال دهیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: شرایط جنگ امروز ما شاید سخت تر از شرایط جنگ نظامی و تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس باشد؛ چون كه آمریكا در تمام مویرگ های شریانی فرعی و اصلی كشور همچون روابط مالی و اقتصادی ما به صورت تروریستی نفوذ كرده و ما نیاز داریم با هوشیاری و جانفشانی، مبادرت به هنگامی را انجام دهیم و خوشبختانه با كمك خداوند توانستیم تمامی این توطئه ها را خنثی نماییم.
وی تصریح كرد: باید كشور را در راه توسعه حفظ نماییم و لذت ملی روز افزون را باید با اقدامات هوشیارانه برای مردم كشور فراهم نماییم.

اسلامی اظهار نمود: مبحث پراهمیت نقش مهندسی در جنگ بسیار مهم بوده و بعنوان یك نقش پایه ای و اساسی به حساب می آید كه نیروهای مسلح با ظرفیت های مهندسی خود و دستگاه های پشتیبان مانند وزارت راه و ترابری و مسكن و شهرسازی، به صورت بسیجی و جهادی در جبهه ها حضور داشتند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در دوران دفاع مقدس، وزارتخانه های راه و ترابری و مسكن و شهرسازی از راه ۲ اداره كل راه كربلا و راه قدس، در طول ۸ سال جنگ تحمیلی حاضر بودند و با وجود آنكه یك دستگاه دولتی محسوب می شدند، اما بعنوان یك نهاد انقلابی و جهادی عمل كردند.

وی خاطرنشان كرد: باید مسیر وزارت راه و شهرسازی همواره ادامه داشته باشد و خوشبختانه تمامی اقدامات این وزارتخانه در سراسر كشور در چارچوب پروژه های عمرانی و مسكنی فعال است كه یاد و خاطره تمامی شهدای وزارت راه و ترابری و مسكن و شهرسازی در طول ۸ سال دفاع مقدی را گرامی می داریم.
گفتنی است بامداد امروز نمایشگاه نقش وزارت راه و شهرسازی و سازمان های تابعه در طول ۸ سال دفاع مقدس با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی، مدیران دستگاه های تابعه این وزارت خانه و سردار سرلشكر سید یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم كل قوا در محل باغ موزه دفاع مقدس راه اندازی شد.

1398/07/03
14:19:10
5.0 / 5
4067
تگهای خبر: پروژه , خانه , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات