بررسی راهكارهای توسعه حمل و نقل هوشمند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی

بررسی راهكارهای توسعه حمل و نقل هوشمند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی

به گزارش پلات اولین كنفرانس ملی راهكارهای توسعه حمل و نقل هوشمند نهم آبان ماه امسال برگزار می گردد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اولین كنفرانس ملی راهكارهای توسعه حمل و نقل هوشمند و پنجمین نمایشگاه تخصصی بین المللی لجستیك، پایانه ها، زنجیره تامین حمل و نقل هوشمند نهم تا دوازدهم آبان ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.
سیستم های حمل و نقل هوشمند مفهومی جدید در حوزه مدیریت شهری است كه پویایی و رونق این صنعت را به دنبال دارد و كارایی آن را زیاد می كند. به علت اهمیت بالای این حوزه در كشور، متولیان این امر، برنامه ها و طرح های مختلفی برای رونق دادن به این حوزه در نظر گرفته اند كه برگزاری اولین كنفرانس ملی راهكارهای توسعه حمل و نقل هوشمند، همچون این موارد است.
امروزه هوشمندسازی سازمان ها و سیستم های شهری كلانشهرها و مادرشهرها جزو دغدغه های نظام های مدیریتی شهرهاست؛ چونكه این دسته از شهرها به نسبت شهرهای كوچك و متوسط پهنه گسترده تری را در بر می گیرد.
سیستم حمل و نقل عمومی یكی از مهم ترین و تاثیرگذارترین سیستم ها در توسعه یك شهر است، شبكه سیستم های حمل و نقل همانند رگ های بدن است كه زندگی را در سراسر شهر جاری می كند و چنانچه خللی در این سیستم به وجود بیاید یا كمبودی در هر نقطه حس شود، كل ساختار شهر تحت تاثیر قرار می گیرد.
بر همین مبنا ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال اجرایی سازی طرح هایی است كه بتواند گامی در جهت بهبود اوضاع حمل و نقل در كشور بردارد؛ گامی كه در آن هر كدام از بازیگران این عرصه سهم كوچكی از آنرا به عهده گیرند و این صنعت پرچالش را به سمت روزهای بهتر سوق دهد؛ روزهایی كه با به كارگیری ایده های خلاق می تواند نویدبخش آینده ای روشن برای این صنعت باشد.1398/07/13
22:02:28
5.0 / 5
4084
تگهای خبر: تخصص , حمل و نقل , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پلات