وزیر كار اعلام كرد

معضل بیكاری نیازمند برنامه های ضربتی

معضل بیكاری نیازمند برنامه های ضربتی

به گزارش پلات وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیكاری را از مهمترین مسائل كشور دانست و اظهار داشت: گزارش طرح های اشتغالزا باید بوسیله سامانه ناظر به اطلاع مردم برسد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در جلسه كمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال كه با حضور اعضای این شورا انجام شد با اشاره به اینكه مسئله آموزش و مهارت در ادامه مسیر اشتغال است، اظهار نمود: باید جلسه ای مشترك با سازمان فنی و حرفه ای با سوژه مهارت افزایی در طرح های توسعه اشتغال ملی و روستایی اجرا شود.

وی فقدان جایگاه مداخلات توسعه ای ناظر بر بازاركار را همچون نقصها موجود دانست و بر ضرورت فراهم شدن زمینه اشتغال واقعی، پایدار و ماندگار با انجام اقدامات توسعه ای اصرار كرد.

شریعتمداری اضافه كرد: معمولا فرد وام گیرنده در زمینه كاری خود مهارت دارد و پس اگر افرادی كه در طرح های اشتغالزایی شاغل می شوند دارای مهارت كافی نباشند لطمه زا خواهد بود.

وی تشكیل كارگروه اشتغال استانی را جهت بررسی برنامه ها و جهت گیری های اشتغالزایی مهم دانست و اضافه كرد: برای تبیین اعلام نرخ بیكاری در میان مردم، نقش نظام جامع اطلاعات بازار كار بسیار مهم ارزیابی می شود.

به گفته وی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیكاری از مهمترین مسائل كشور به حساب می آید و مدیریت این مساله هم به برنامه های طولانی مدت و كوتاه مدت و هم برنامه های ضربتی نیاز دارد.

وی درباره نقش تعاون در توسعه اشتغال اظهار داشت: آنچه برای ما مهمست افزایش سهم تعاون در تولید ناخالص داخلی است كه باید این مساله را با اشتغال افراد در تعاونی های روستایی پیش ببریم و در این به شكلی برنامه ریزی نماییم كه در شرایط برابر، طرح های تعاونی اولویت داشته باشند.

شریعتمداری خواهان اطلاع رسانی گزارش طرح های اشتغالزایی بوسیله سامانه ناظر شد كه مردم به آن دسترسی دارند و اظهار داشت: طراحی یك شبكه ارتباطی بین همه واحدهای تولیدی به توسعه بازار كار كمك می نماید.

وی درانتها بر لزوم ایجاد اشتغال و توانمندسازی افرادی كه تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، اصرار كرد.
1398/08/18
15:10:11
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات