طرح مسكن كارگران بزودی رونمایی می شود

طرح مسكن كارگران بزودی رونمایی می شود

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه هر زمان اینترنت در تمام نقاط كشور متصل شود ثبت نام مسكن ملی در سه استان یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری را شروع می نماییم اظهار داشت: طرح ملی مسكن برای كارگران در دست تهیه است كه بزودی با وزارت كار در این زمینه تفاهم نامه امضا می نماییم.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: قسمتی از طرح اقدام ملی مربوط به تامین مسكن اقشار است. مسكن معلمان روز شنبه به امضای مقامات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش و پرورش رسید. مسكن وزارت دفاع نیز در هفته های قبل انجام شد. بزودی نیز برای مسكن كارگران با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه امضا می نماییم.
وی ادامه داد: برای مسكن محرومین كه دهك های یك تا سه را شامل می شوند صحبت های جدی با نهادهای حمایتی مثل كمیته امداد، بنیاد مستصعفان و ستاد اجرایی صورت گرفته كه در آینده نزدیك عملیاتی خواهد شد.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه مهم ترین مساله در طرح اقدام ملی به مشاركت دستگاه ها و منابع مالی آنها مربوط می شود اظهار داشت: عنوان این طرح، اقدام ملی است، یعنی همه باید كمك كنند تا بخش بیشتری از متقاضیان و واجدین شرایط بتوانند صاحب خانه شوند. بعضی دستگاه ها می توانند تسهیلات به پرسنل خود بدهند. واقعا هم خیلی از دستگاه ها مثل بنیاد مسكن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بانك مسكن بدون این كه انتفاعی داشته باشند كمك می نماید تا این كار به نتیجه برسد و بخش بیشتری از متقاضیان را پوشش دهیم.
محمودزاده درباره مسكن كاركنان دولت كه مدتی قبل عنوان شد اظهار نمود: تامین مسكن جمله كاركنان دولت، پیش نیازی دارد كه باید دستگاه های مربوطه اراضی در اختیار خودرا به این طرح اختصاص دهد و ما آمادگی داریم برای پرسنل آنها وارد اقدام شویم ولی تا كنون هیچ دستگاهی به ما زمین معرفی نكرده است. سازمان برنامه در حال تهیه چارچوب این طرح است اما همانطور كه گفتم اصل قضیه به اختصاص زمین توسط دستگاه ها مربوط می شود.
ادامه ثبت نام مسكن ملی به محض برقراری اینترنت
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان ادامه ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن در استان های باقی مانده اظهار داشت: به محض این كه مشكل اتصال اینترنت در تمام نقاط كشور برطرف شود دو روز را به بحث اطلاع رسانی اختصاص می دهیم و سپس نام نویسی را در در استان های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری، آغاز خواهیم كرد. هموطنان بوسیله رسانه ها پیگیر باشند. با توجه به این كه ما برای نام نویسی آمادگی داریم به لحاظ رقابتی كه وجود دارد باید فرصت برابر در اختیار تمام هموطنان قرار دهیم تا بتوانند از این طرح استفاده كنند.
وی اشاره كرد: ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی در ۲۳ استان دیگر باقی مانده است كه تا آخر آذرماه در تمام استان ها انجام می شود.
محمود زاده در پاسخ به این پرسش كه نام نویسی مسكن ملی در تهران چه زمانی خواهد بود اظهار داشت: ثبت نام مرحله اول در تمام استان ها همچون استان تهران تا آخر آذرماه به پایان می رسد. اما این كه در هر مرحله سه استان را معرفی می نماییم به این علت است كه سامانه گرفتار مشكل نشود؛ چونكه ظرفیت پذیرش سامانه محدود است.
منبع:

1398/09/04
23:41:59
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پلات