مدیركل حمایت از مشاغل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام كرد

كاهش مقرری بگیران بیمه بیكاری در كشور

كاهش مقرری بگیران بیمه بیكاری در كشور

به گزارش پلات ایسنا/لرستان مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری در مهر سالجاری نسبت به شهریورماه حدود سه درصد كاهش پیدا كرده است.


كریم یاوری در كارگاه آموزشی پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری در هفت ماهه اول امسال اشتغال مجدد پیدا كردند، اظهار نمود: بیمه بیكاری یك حمایت اجتماعی است كه به بیمه شدگانی كه بیكار می شوند، ماهانه مقرری پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینكه تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری در مهر امسال نسبت به شهریورماه حدود سه درصد كاهش پیدا كرده است، اضافه كرد: پشتیبانی از بنگاه های مشكل دار باعث شده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیكاری با روند كندتری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد و این امر بر میزان اخراج كمتر از بنگاه ها اثرگذار بوده است.
مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری با اشاره به اینكه وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی پیگیری و حل وفصل مشكلات بنگاه های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی كار، تثبیت اشتغال، پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها را رصد و پیگیری كرده، تاكید كرد: این موضوع، از اولویت های كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان های كشور و كارگروه ملی به حساب می آید.
یاوری افزود: در شرایطی كه بنگاه های اقتصادی با مشكل مواجه می شوند، نیروی كار و كارگران عزیز باید نهایت همراهی و همكاری را برای حل مشكل در جهت پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با كارفرمایان به عمل آورند و خواسته های خودرا از مبادی ذی ربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری كنند.
وی افزود: در شرایط فعلی همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و خصوصاً نظام مالی، بانكی و بیمه ای كشور می بایستی نهایت همراهی و همكاری را با بنگاه های اقتصادی در جهت حفظ اشتغال كارگران و جلوگیری از بروز مشكلات بیشتر برای آنان را به عمل آورند.
یاوری درباب اهمیت ارائه آموزش های مهارتی از طرف مراكز آموزش فنی و حرفه ای برای اشتغال باردیگر مقرری بگیران اضافه كرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مكلف است آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار كار را عرضه نماید.
مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری اظهار نمود: در بحث بیمه بیكاری موضوعاتی از قبیل اشتغال باردیگر مقرری بگیران، كشف اشتغال پنهان و ارائه آموزش های مهارتی بسیار حائز اهمیت می باشد.
منبع:

1398/09/15
21:41:25
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: آموزش , تولید , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات