در گفت وگو با پلات اعلام شد

واگذاری ۲۵ بندر كوچك به بخش خصوصی از هفته های آینده

واگذاری ۲۵ بندر كوچك به بخش خصوصی از هفته های آینده

به گزارش پلات معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از واگذاری بنادر كوچك به بخش خصوصی از هفته های آینده آگاهی داد و اظهار داشت: در این واگذاری ها كه حدود 25 بندر را شامل می شود، قابلیتهای تجاری و گردشگری بیشتر مد نظر بوده و تشكل ها و تعاونی های بخش خصوصی در اولویت برای ارزیابی و واگذاری هستند.


محمد علی حسن زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: تعداد بنادر كوچك در ایران بین ۴۸ تا ۵۲ بندر بوده كه البته دلیل اختلاف نظر درباره تعداد بیشتر به تعاریف مختلف از این بنادر بر می گردد. در این میان حدود نیمی از آنها در اختیار سازمان بنادر و برخی زیر مجموعه سازمان شیلات و گمرك است.
وی با اشاره به اینكه خیلی از تصدی گری ها در بنادر بزرگ از سال های دور به بخش خصوصی واگذار شده است، اظهار داشت: در امتداد واگذاری بنادر كوچك به بخش خصوصی، الان فرآیندها و چگونگی واگذاری ها از نظر كمی و كیفی نهایی شده و منتظریم در جلسه هیات امنای سازمان بنادر مصوب شود تا آنرا به استان های جنوبی و به ادارات كل برای واگذاری ابلاغ نماییم.
بگفته معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، ابلاغ دستورالعمل های اجرایی برای واگذاری بنادر كوچك حدود سه هفته دیگر طول می كشد؛ چونكه باید در جلسه هیات امناء تصویب شود.
وی اشاره كرد: بخش های غیر دولتی خصوصاً تشكل ها و تعاونی های بخش خصوصی در اولویت برای ارزیابی قرار دارند و نهایتا این طرح بعد از ارزیابی و بررسی پارامترهای مختلف به ارائه دهنده بهترین طرح واگذار می شود.
حسن زاده افزود: قابلیت ها و كاربردهای بنادر كوچك، بندر به بندر متفاوت می باشد كه البته عموما تجاری هستند و بعضی از آنها كاربری ها و جاذبه های گردشگری هم دارند اما عمده بنادر در اختیار سازمان شیلات كاربرد غیر تجاری و گردشگری دارند كه بعضی از آنها از شیلات به سازمان بنادر در حال انتقال تصدی گری است كه بعد از این انتقال، آنها را هم به بخش خصوصی واگذار می نماییم.
منبع:

1398/09/17
14:20:06
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات