اولین خط تولید كمباین برنج كشور در اراك رونمایی گردید

اولین خط تولید كمباین برنج كشور در اراك رونمایی گردید

به گزارش پلات ایسنا/مركزی اولین خط تولید و مونتاژ كمباین برنج كشور با حضور مدیرعامل شركت كمباین سازی ایران در این شركت رونمایی گردید.


مصطفی خاكسار در آیین رونمایی و افتتاحیه خط تولید كمباین برنج در شركت كمباین سازی ایران اظهار نمود: آستان قدس رضوی برپایه وظایف شرعی و قانونی خود نسبت به پرداخت مالیات واحدهای تولیدی زیرمجموعه آستان نگاه ویژه ای دارد و اظهارنامه های مالیاتی در تمامی این واحدها تكمیل و مالیات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: برپایه قانون تنها واحدهای تولیدی آستان قدس رضوی مشمول پرداخت مالیات هستند و افرادی كه ادعا می كنند تمامی سرمایه ها و دارایی های آستان قدس رضوی باید مالیات پرداخت كنند اطلاعات كافی در این حوزه ندارند، بر همین مبنا تمامی واحدهای تولیدی این آستان مالیات پرداخت می كنند. اگر آستان قدس امروز مالیاتی را پرداخت می كند برپایه اظهارنامه های مالیاتی است و كسانی كه از مالیات ندادن آستان قدس حرف می زنند یا جاهلند یا غرضی دارند.
قائم مقام آستان قدس رضوی خاطرنشان كرد: آستان قدس رضوی در رویكرد جدید خود در عرصه های مختلف اقتصادی، ضمن توجه به ساماندهی و نظم بخشی به اقدامات موثر، در نهادهای زیر مجموعه خود مبتنی بر شفافیت عمل می كند و برپایه قوانین شرعی و بعنوان امین مردم بخصوص درمورد موقوفات تلاش بر استفاده از منابع موجود به بهترین شكل دارد، مأموریت های اجتماعی و اقتصادی آستان قدس در گروی بهره برداری مناسب و شایسته از موقوفات است.
خاكسار افزود: آنچه آستان قدس در اختیار دارد موقوفات و امكاناتی است كه مردم در اختیار او قرار می دهند كه آستان موظف است بعنوان امین صادق در بهره برداری از امكانات و حفظ آنها بكوشد.
وی افزود: آنچه امروز در حوزه اقتصادی رونمایی می شود ورود آستان برای به دست گرفتن اقتصاد كشور نیست، آستان به مواردی ورود می كند كه نیاز مردم بوده و تولید آن توسط مردم امكان ندارد، آستان قدس توان اساسی خویش را جهت انجام كارهای ملی كه درمورد آنها خلاء وجود دارد به كار می گیرد.
قائم مقام آستان قدس رضوی افزود: حوزه مواد غذایی یكی از حوزهایی است كه دشمن آنرا هدف قرار داده است، توجه به چرخه تولید و تامین بذر سالم و... همچون مواردی است كه باید در دستور كار باشد، این اقدامات زمینه ساز شرایط ورود دیگران به این عرصه باتكیه بر توانمندی و منابع مالی در اختیار و موارد مورد نیاز است كه نیازمند حمایت دولت و بانك ها است.
خاكساری با اشاره به اینكه حمایت دولت از تولیدكننده و مصرف كننده امری ضروری می باشد، بیان كرد: تولید كمباین برنج حاصل مدیریت قوی، حمایت خوب و پشتكار و همت دست اندركاران است، آنها روحیه، همت و پشتكار بالایی دارند و اگر این خصوصیت ها نباشد از مدیران هم كاری برنمی آید چون كه سرمایه اصلی، آنها هستند. آستان قدس برپایه توانمندی ها و منابع مالی وارد شده سرمایه ای را اختصاص و شركتی را ایجاد كرده تا نیازها برطرف شود، آستان قدس برای انجام این چنین اقداماتی ریسك پذیر است و از انجام اینگونه فعالیت ها واهمه ندارد.
خاكسار خاطرنشان كرد: باوجود آنكه دشمن ضد این مردم كمر همت را بسته اما مردم در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری ایستاده اند، ما با تلاش به دشمنان اعلام می نماییم كه از پانخواهیم نشست و تولید امروز نشانه این عزم و جدیت است.
وی افزود: با عنایت به وسعت كاشت برنج در استان های مختلف كشور، تولید كمباین برنج گامی موثر در جهت خودكفایی كشور در برداشت غلات خواهد بود. بیشتر از هزار و 950 قطعه از مجموع دو هزار قطعه مرد نیاز برای ساخت كمباین برنج تولید داخل است و انتظار می رود شركت كمباین سازی ایران برای طراحی و ساخت دیگر قطعات وارداتی هم برنامه ریزی لازم را انجام دهد.1398/09/19
15:13:52
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: تولید , جت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات