راه اندازی كسب وكار نانویی با شركت در یك رقابت علمی

راه اندازی كسب وكار نانویی با شركت در یك رقابت علمی

به گزارش پلات علاقه مندان برای حضور در برنامه نانو استارتاپ ستاد نانو و توسعه كسب وكارها و ایده های فناورانه خود می توانند در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو كه در تیرماه سال آینده برگزار می شود، ثبت نام كنند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مسابقه ملی فناوری نانو بزرگترین رقابت علمی با مبحث فناوری نانو در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی علاقه مند است كه هر ساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو بخش ترویج دانشجویی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف افزایش آشنایی دانشجویان و محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در سطح دانشگاه ها و دیگر مراكز علمی – آموزشی كشور، شناسایی نخبگان نانویی و برترین های این حوزه و پشتیبانی از آنها برگزار می گردد.
دهمین دوره از این مسابقات در یك مرحله و در چارچوب آزمون چهارگزینه ای در روز ۲۰ تیرماه سال ۱۳۹۹ برگزار می شود و علاقه مندان برای حضور در این رقابت تا اردیبهشت ماه آینده فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
"نانوساختارها"، "روش های ساخت و سنتز نانوساختارها"، "روش ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز"، " كاربردهای فناوری نانو"، "تجاری سازی فناوری نانو و محصولات ساخت ایران" همچون سرفصل های این آزمون ملی تعیین شده است. بنابر اعلام بنیاد آموزش فناوری نانو با عنایت به گستردگی كاربردهای فناوری نانو در حوزه های صنعتی مختلف، سوالات مسابقه ملی دهم به كاربردهای نانوفناوری در صنعت "آب" و "محیط زیست" محدود خواهد شد.
برگزیدگان دهمین مسابقه ملی علاوه بر كسب مجوز حضور در برنامه توسعه فناوری نانواستارت آپ و كسب امتیاز نخبگی از سوی بنیاد ملی نخبگان، به آنها بیشتر از هزار میلیون ریال جوایز نقدی و گرنت پژوهشی، سهمیه سفر عمره و عتبات، مدال طلا، نقره و برنز مسابقه ملی فناوری نانو و مجوز حضور در مصاحبه آزمون توانمندی تدریس اعطا خواهد شد.
نانواستارتاپ یكی از برنامه های حمایتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است كه توسط بنیاد آموزش فناوری نانو و با هدف رشد و پرورش تیم های فناور توانمند و رساندن ایده های مبتنی بر فناوری نانو به محصول اولیه، در چارچوب برنامه ای یك ساله اجرا می شود. این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یك تیم را برای توسعه ایده خود تا رسیدن به نمونه اولیه تأمین خواهد نمود و در نهایت تیم را به سایر برنامه های حمایتی، سرمایه گذار یا مشتری متصل می كند.
هدف این برنامه پشتیبانی از تیم های فناور است و رویكرد رقابتی در آن حاكم نیست. كلیه تیم های علاقه مند می توانند مسیر رشد خویش را به كمك نانواستارتاپ شناسایی كنند و استارتاپ خویش را توسعه دهند. تنها راه ورود به برنامه نانواستارتاپ، شركت در مسابقه ملی فناوری نانو است، بگونه ای كه حداقل یكی از اعضای استارتاپ جزو افرادی باشد كه شرایط ورود به نانواستارتاپ را كسب كرده است.1398/10/07
20:57:22
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , سفر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات