معاون وزیر راه به مهر خبر داد

شرایط دریافت كارت سوخت وانت

شرایط دریافت كارت سوخت وانت

پلات: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: از بهمن ماه سال جاری سهمیه سوخت وانت بارها بر مبنای پیمایش تخصیص می یابد و اگر رانندگان یا مالكان، كارت هوشمند نگیرند، با مشكل مواجه خواهند شد.عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه بر مبنای قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری كالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده های كشور؛ ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط دریافت كارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور كار قرار داده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: با عنایت به این كه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر مبنای پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت گیرد، بنابراین كلیه رانندگان و مالكان وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری می بایست اسناد حمل وانت بار (كارت هوشمند راننده، كارت هوشمند وانت بار، بارنامه و… و.) دریافت نمایند.
روش های دریافت كارت هوشمند وانت بار
حسن نیا اضافه كرد: برای رفاه حال متقاضیان، امكان ثبت نام غیر حضوری فراهم شده و رانندگان و مالكان وانت بار كه تابحال نسبت به دریافت كارت اقدام نكرده اند می توانند به یكی از روش های ذیل نسبت به ثبت نام برای دریافت اسناد حمل بار اقدام كنند:
۱. ثبت نام غیر حضوری با رفتن به زیرسیستم (sub domain) ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه كارت هوشمند سازمان راهداری در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir
۲. ثبت نام حضوری با رفتن به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت
دریافت گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد پس از ثبت نام
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برای تسهیل ورود متقاضیان، حداقل شرایط و مدارك لازم از رانندگان دریافت می شود. ازاین رو مداركی همچون برگ سلامت جسمی و روحی و هم گواهی های عدم اعتیاد و عدم سوءپیشینه بعد از ثبت نام از متقاضیان دریافت خواهد شد.
۴۰ هزار تومان؛ هزینه دریافت كارت هوشمند راننده و خودرو
وی تصریح كرد: هزینه صدور كارت هوشمند راننده و ناوگان هر كدام به صورت جداگانه ۲۰ هزار تومان یعنی جمعاً ۴۰ هزارتومان تعیین شده است.
تخصیص سوخت از ۳ روز آینده صرفاً با پیمایش
حسن نیا خاطرنشان كرد: هم اكنون كلیه زیر ساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم بوده و از بهمن ماه سالجاری، سوخت ناوگان وانت بار بر مبنای پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت. بر همین مبنا به كلیه رانندگان و مالكان وانت بارهای بین شهری سفارش می شود هرچه سریع تر به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت خود رجوع و ثبت نام كنند تا در ماه های آتی برای فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت خودرو های خود گرفتار مشكل نشوند.

1398/10/29
23:59:55
5.0 / 5
4200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات