رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

سلطان قاچاق سوخت بازداشت شد

سلطان قاچاق سوخت بازداشت شد

به گزارش پلات رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز از بازداشت سرباند اصلی قاچاق سوخت با پرونده ۱۴۵ میلیارد تومانی اطلاع داد و اظهار داشت: با دستگیری وی، از میلیون ها لیتر قاچاق به خارج از كشور جلوگیری شد.به گزارش پلات به نقل از مهر، علی مویدی خرم آبادی امروز در نشست خبری ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: رویكردهای دانش محور و مبارزه تخصصی آگاهانه را برای كاهش قاچاق كالا و ارز در پیش گرفته ایم كه باآنكه با همكاری ۲۶ دستگاه عضو این ستاد به توفیقات خوبی دست یافتیم اما تحریم های ظالمانه در مبارزه با قاچاق و ارز تاثیر منفی داشت.
وی اضافه كرد: باوجود تحریم ها توانستیم از قاچاق كالاهای اساسی به خارج از كشور جلوگیری نماییم و هم اكنون شاهد كمترین مورد خروج كالای اساسی از كشور هستیم.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه با نگاه پیشگیرانه توانستیم از خروج منابع ملی جلوگیری نماییم خاطرنشان كرد: با كمك وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بر روی شبكه های اصلی قاچاق كالا متمركز شدیم كه در یك سال گذشته با سرباند ها و یقه سفید ها مبارزه كردیم كه باند آنها متلاشی گردید.
مویدی خرم آبادی اضافه كرد: در یكی از پرونده های اصلی فردی كه در دستگاه قضائی نفوذ داشت اجازه پیشرفت كار را نمی داد ولی با كمك اطلاعات سپاه و دستگاه قضائی علاوه بر آنكه از خروج میلیون ها تن سوخت قاچاق جلوگیری كردیم توانستیم این فرد را بازداشت كرده و رقم قطعی ۱۴۵ میلیارد تومان بعنوان جریمه برای این فرد محكومیت بگیریم.
این مقام مسئول با اشاره به رسیدگی به ۱۸۶ پرونده قاچاق كالا و ارز امسال اظهار داشت: مجموع این پرونده ها ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود كه با كمك دستگاه قضائی زمان رسیدگی به این پرونده ها كاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
به گفته مویدی خرم آبادی با شوتینگ كه همان قاچاق كالا با استفاده از خودرو های سبك است مقابله شده و دستورالعمل های لازم به استان های مرزی ابلاغ گردیده است.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: سال قبل ۹ میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شد اما از هدایت و انتقال این میزان سوخت به سمت قاچاق جلوگیری كردیم.

1398/10/30
16:31:50
5.0 / 5
4062
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پلات