جنیدی:

بخش های لشكری و كشوری در رابطه با سانحه هوایی باید پاسخگو باشند

بخش های لشكری و كشوری در رابطه با سانحه هوایی باید پاسخگو باشند

پلات: معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت كمیته بررسی سانحه هواپیمای اوكراینی اظهار داشت: تمام بخش های كشوری و لشكری عضو این كمیته باید پاسخگو باشند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، لعیا جنیدی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نحوه كار كمیته بررسی سانحه هواپیمای اوكراینی در دولت، اظهار نمود: كمیته ای را هیات دولت به مسئولیت وزیر راه و شهرسازی تعیین كرده است كه سازمان هواپیمایی كشوری، وزارت خارجه، وزارت دفاع، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سخنگوی دولت و ستاد كل نیروهای مسلح عضو این كمیته هستند. ما هم از معاونت های حقوقی این دستگاه ها همچون نیروهای مسلح و وزارت دفاع دعوت كرده ایم كه در جلسات حضور داشته باشند و آنها گزارش های خویش را عرضه دادند.
وی تصریح كرد: دولت باید در این حوزه فعال باشد و در درجه اول به مردم و در مرحله بعد به كشورهایی كه اتباع آنها در این هواپیما حضور داشتند، پاسخگو باشد.
جنیدی در پاسخ به این پرسش كه آیا دولت به اطلاعات بخش نظامی در این سانحه دسترسی دارد؟ خاطرنشان كرد: همه بخش ها باید پاسخگو باشند؛ چونكه كشور در این حوزه نمی تواند چندگانه باشد. باید تمام بخش ها چه لشكری و كشوری پاسخگو باشند؛ اگر جایی در عرضه اطلاعات مشكلی باشد به رئیس جمهور اعلام می نماییم و ایشان هم به رهبری اعلام می كند؛ این یك مشكل كلی است وتجزیه پذیر نیست و باید این مشكل حل شود. تا حالا كه بخش لشكری در جلسات گذشته حضور داشته و گزارش خویش را عرضه كرده است.1398/11/02
23:05:29
5.0 / 5
4565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات