درپی شیوع ویروس كرونا در چین انجام می شود

معاینه مسافران پروازهای چین به ایران

معاینه مسافران پروازهای چین به ایران

به گزارش پلات سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: با استقرار مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در فرودگاه امام خمینی (ره) همه مسافرانی كه از مبدأ چین به ایران وارد می شوند تحت معاینات پزشكی برای پیشگیری از شیوع بیماری كرونا قرار می گیرند.


رضا جعفرزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: باید به سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی توجه ویژه شود و جلوگیری از شیوع بیماری كرونا در كشور جزو دغدغه های ما هم بوده است؛ ازاین رو همه پروازهای ورودی از چین در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط مركز مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، بررسی و مسافران آن معاینه می شوند.
وی اضافه كرد: همینطور پروازهایی كه از این مسیر و بعنوان پروازهای كانكشن به استان ها و فرودگاه های دیگر می روند هم مورد معاینه قرار خواهد گرفت و در آن جا هم تهمیدات لازم اندیشیده شده است. اما برپایه سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی همه مسافرانی كه به آن مناطق سفر كردند و ملاقات هایی داشته اند باید همه موارد و نكات بهداشت فردی را رعایت نمایند، چونكه به قول این وزارتخانه انتقال این بیماری مانند ویروس سرماخوردگی بسیار سریع است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه همكاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای پیشگیری از شیوع بیماری كرونا در كشور دغدغه ملی برای ما به حساب می آید، در پاسخ به اینكه آیا پروازی تابحال به این علت ممنوع شده است؟ اظهار داشت: وزارت بهداشت است كه بعنوان مرجع رسمی در این حوزه باید مسائل را به ما منتقل كند كه تابحال هیچ درخواستی برای ممنوعیت یا محدودیت پروازها در جهت جلوگیری از شیوع این بیماری به ما اعلام نكرده است.1398/11/05
14:43:05
5.0 / 5
4028
تگهای خبر: آموزش , خانه , سفر , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پلات