راه های استان مركزی گرفتار دزدان روشنایی!

راه های استان مركزی گرفتار دزدان روشنایی!

به گزارش پلات ایسنا/مركزی مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مركزی اظهار داشت: سالانه یك میلیارد تومان تجهیزات روشنایی در راه های استان به سرقت می رود.


علی زندی فر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سرقت تجهیزات موجود در راه ها و محورهای مواصلاتی استان مركزی بیان نمود: سالانه چیزی بالغ بر یك میلیارد تومان خسارت بابت سرقت تجهیزات راهداری ایجاد می شود كه بیشترین سرقت و خسارت مربوط به تجهیزات روشنایی است.
وی با اشاره به اینكه استان مركزی با ۳۱۰ كیلومتر روشنایی در محورهای مواصلاتی جزو سه استان اول كشور در این حوزه می باشد، اضافه كرد: با عنایت به سرقت تجهیزات روشنایی، سالانه ۷۰ درصد از بودجه نگهداری روشنایی صرف خرید مجدد تجهیزات می شود.
زندی فر با تاكید بر اینكه شبكه برق رسانی و روشنایی جاده ای به آسانی گرفتار نقص و خرابی نمی گردد اما به علت سرقت ترانس برق... خسارت بالایی را متحمل می شویم كه با عنایت به اهمیت روشنایی باید این خسارات به سرعت جبران شود، بیشترین سرقت این تجهیزات را در حوزه راه های ساوه – زرندیه، ساوه - همدان و محورها تهران و بروجرد دانست.
وی در مورد اقدامات اجرایی جهت كاهش سرقت و خسارات اظهار نمود: هم اكنون اقداماتی جهت پیشگیری از این سرقت ها صورت گرفته است، در وهله اول تلاش شد كه مسئولیت محورها به پیمانكاران پروژه های راهداری سپرده شود كه در صورت سرقت باید پیمانكار جایگزین كند، البته هزینه نگهداری در قرارداد كاری آنها لحاظ می شود.
مدیركل راهداری استان مركزی اضافه كرد: در كنار این اقدام مجموعه راهداری استان در حال طراحی شبكه الكترونیكی است كه اگر ولتاژ برق تغییر نمود، بلافاصله از راه این شبكه به مسئول راهداری شهرستان و استان اطلاع رسانی شود كه سریع رسیدگی شود. این اقدام در صورتیكه سریعا صورت گیرد می تواند عاملی بازدارنده باشد.
وی با اشاره به اینكه در كنار سرقت از تجهیزات روشنایی متاسفانه با سرقت در حوزه دوربین های ثبت تخلف هم مواجه هستیم كه برای فعالسازی آنها باید فرایند دریافت انشعاب باردیگر طی شود، اظهار داشت: این سرقت ها سبب شده است امكان ارزیابی سرعت متوسط تردد خودرو ها سلب شود، اما تلاش خواهد شد برای نوروز این كم و كاستی به سرعت رفع و دوربین ها با تمام ظرفیت در مدار قرار گیرند.
زندی فر افزود: بعضی از دوربین ها نیازمند جابجایی هستند، بعنوان مثال دو جابجایی در آزادراه ساوه-تهران باید صورت گیرد چونكه در این محور شركت برق ساوه ترانس برق دوربین ها را به علت بدهی باز كرده و این امر مشكلاتی را رقم زده است.1398/11/05
23:08:41
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات