یك مقام مسئول اعلام كرد:

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس كرونا

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس كرونا

پلات: معاون شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این فرودگاه بعنوان مهمترین درگاه ورودی كشور برای مقابله با ویروس كرونا اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از صداوسیما؛ حسن خوشخو با اشاره به اینكه فرودگاه امام خمینی (ره) مهمترین درگاه ورودی كشور به حساب می آید، اضافه كرد: بر مبنای استانداردهای ملی و بین المللی و همینطور ضمیمه ۹ كنوانسیون شیكاگو، این فرودگاه همكاریهای گسترده ای را با پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دارد و همكاران این پایگاه به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه حضور دارند.
خوشخو با اشاره به اینكه هم اكنون از فرودگاه امام خمینی (ره) به ۴ مقصد در چین مسیر پروازی برقرار است، افزود: تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس كرونا از اولین روزهای شیوع این ویروس در چین در فرودگاه امام با همكاری پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اندیشیده شده و اقدامات لازم برای پیشگیری از ورود مبتلایان به این بیماری به كشور در حال انجام می باشد.
وی افزود: بدین منظور، تجهیزات لازم برای كنترل مسافران توسط پایگاه بهداشت مرزی در فرودگاه امام خمینی فراهم شده تا كنترل مسافران با استانداردهای لازم از نظر دارا بودن علایم بیماری ویروس كرونا صورت گیرد.
خوشخو اظهار داشت: همه مسافران و كادر پروازی كه از مبدا چین و كشورهای شرق آسیا وارد كشور می شوند، به صورت یك به یك كنترل شده و در صورت مشاهده علایم بیماری ویروس كرونا در آنها به صورت قرنطینه به مراكز درمانی منتقل می شوند.
معاون بهره برداری فرودگاهی شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه كرد: مسافران سایر كشورهایی كه درگیر این بیماری شدند هم توسط پایگاه پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام از نظر دارا بودن علایم ویروس كرونا كنترل می شوند.

1398/11/06
22:16:39
5.0 / 5
4021
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات