تحقیق و تفحص از سوانح هوایی چند سال گذشته در مجلس كلید خورد

تحقیق و تفحص از سوانح هوایی چند سال گذشته در مجلس كلید خورد

پلات: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه درخواست تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و كلیه سوانح هوایی چند سال گذشته را به هیات رئیسه مجلس عرضه كرده است.


بهرام پارسایی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال سوانح هوایی متوالی طی روزهای گذشته پیشنهاد تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و سوانح هوایی چند سال گذشته را به همراه تعدادی از همكاران نماینده به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عرضه كردیم كه این درخواست به كمیسیون مربوطه ارجاع شد.
وی اضافه كرد: یكی از علل این تحقیق و تفحص این است كه معمولا كمیته های بررسی سوانح هوایی به درستی در مورد بررسی سوانح اقدام نكردند و یا پس از اقدامات این كمیته ها نسبت به كاهش سوانح هوایی اقدام نشده است.
پارسایی همینطور با بیان این كه «استیضاح وزیر راه درباره حادثه سقوط هواپیمایی اوكراینی هفته گذشته به كمیسیون عمران ارجاع شده بود» اظهار داشت: درخواست این استیضاح از نصاب افتاد. من همزمان با استیضاح، سوال از وزیر راه را هم مطرح كرده بودم كه در هفته جاری در دستور كار كمیسیون عمران قرار داشت و قرار بود ساعت 2 روز گذشته جلسه ای با حضور وی برگزار گردد. ظهر روز گذشته از كمیسیون و وزارت راه هم پیگیر شدم و گفتند كه آقای وزیر مقرر است برای پاسخگویی به سوال نمایندگان ساعت 2 در كمیسیون حاضر شود. وقتی در این ساعت به كمیسیون عمران رجوع كردم دیدم فقط یكی از اعضای كمیسیون حضور داشتند دلیل را جویا شدم گفتند اعضا تصمیم گرفتند جلسه را كنسل كنند در حالیكه مبحث كتبا هم به ما اعلام نشده بود.
پارسایی همینطور افزود: متاسفانه برخی ارتباطات پنهان سبب می شود وضعیت كشور در ابعاد مختلف خصوصا در بحث سوانح هوایی نگران كننده باشد ما پس از سقوط هواپیمایی اوكراینی در سه روز متوالی سه سانحه هوایی در مسیرهای ماهشهر، گرگان و استانبول را داشتیم كه نشان از سومدیریت و بی برنامگی سازمان هواپیمایی است علاوه بر این طی چند سال قبل سوانح هوایی ما چندین برابر میانگین جهانی بوده و هر روز شاهد تداوم آن هستیم.
سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به احكام صادر شده «در پی تشكیل پرونده مربوط به سقوط هواپیمایی تهران- یاسوج» اظهار داشت: صدور این احكام حداقل باید سوالی در ذهن وزیر راه ایجاد كند اما به نظر می آید مماشات می شود. در عجبم كه با این همه سوانح هوای تداوم این مدیریت چه معنای دارد؟
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همینطور با بیان این كه «در آینده از پشت پرده ها در اینباره خواهم گفت» افزود: همینطور از رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی كه خلاف آئین نامه مجلس جلسه كمیسیون را برای طرح سوال از وزیر راه تعطیل كرد شكایتی را به رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خواهم كرد.1398/11/10
23:37:17
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: رجا , شهر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات