یك مقام مسئول:

آماده جذب سرمایه گذار در فرودگاه امام (ره) هستیم

آماده جذب سرمایه گذار در فرودگاه امام (ره) هستیم

به گزارش پلات عضو هیأت مدیره شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه آماده جذب سرمایه گذار هستیم، اظهار داشت: بازرگانان برای لجستیك و حمل و نقل می توانند از این ظرفیت استفاده كنند.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمدرضا كریمیان امروز سه شنبه (۱۵ بهمن) در همایش تبیین توسعه تجارت در حوزه لجستیك منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار داشت: سال ۹۴ شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بنا به تصمیم مجلس و هیأت دولت منتزع و بعنوان شركت مستقل تعریف شد؛ ضمن اینكه قرار بود این شهر در بازه زمانی ۳۰ ساله، به قطب اول بار و قطب دوم مسافر در منطقه تبدیل گردد.
وی افزود: از ۱۴ هزار هكتار زمین شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، ۱۵۰۰ هكتار به منطقه آزاد و ۲۵۰۰ هكتار منطقه ویژه اختصاص یافت و به این ترتیب، نخستین منطقه آزاد داخل كشور و نزدیك پایتخت بوجود آمد.
عضو هیأت مدیره و راهور لجستیك درباره علت شكل گیری این شهر فرودگاهی اظهار داشت: فرودگاه امام خمینی(ره) بعنوان بزرگترین فرودگاه بین المللی كشور این ظرفیت را داشت كه در زمینه بار و مسافر این خدمات را به كشور دهد و از طرف دیگر، نزدیكی به پایتخت و وجود زیرساخت هایی همچون خط ریلی و مترو، همچون دلیلهای ایجاد این شهر فرودگاهی بود.
كریمیان اشاره كرد: شركت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) دو قرارداد با شركت نانوی هلند و همین طور شركت ABI سوئیس منعقد كرد و به این ترتیب، طرح جامع شركت تدوین شد.
وی با اشاره به طرح جامع شكل گیری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار داشت: در فاز اول این طرح قرار بود منطقه آزاد در وسعت ۲۴۰ هكتاری و بعنوان هسته پیشران منطقه آزاد شكل گیرد؛ در نتیجه فاز اول هسته پیشران با حضور رئیس جمهوری در خرداد ماه امسال راه اندازی شد و سپس گمرك به این منطقه آزاد اختصاص یافت كه تمامی تجار و بازرگانان می توانند صادرات و واردات را از این محل پیگیری كنند.
كریمیان با اشاره به اینكه آماده جذب سرمایه گذار در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) هستیم، اضافه كرد: بازرگانان برای لجستیك و حمل و نقل می توانند از این ظرفیت استفاده كنند و همین طور سرمایه گذاران می توانند از امكانات مناطق آزاد برای توسعه صنعت خود، صادرات مجدد و واردات مواد اولیه استفاده كنند.


منبع:

1398/11/15
22:47:09
5.0 / 5
4139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات