مدیرعامل راه آهن به پلات خبر داد

برنامه ریزی برای ساخت اتوبوس ریلی

برنامه ریزی برای ساخت اتوبوس ریلی

به گزارش پلات مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد همكاری برای تأمین قطعات و لجستیك با شركت ایران خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از مفاد این قرارداد ساخت و بهره برداری از اتوبوس ریلی برای قطارهای حومه ای و بین شهری است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سعید رسولی بامداد امروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از ۵۶ پروژه در حوزه های فنی و زیربنایی، خدمات ایستگاهی و علایم در شبكه ریلی كشور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امروز قراردادی با شركت ایران خودرو امضاء كردیم تا قطعاتی كه در هر دو بخش ایجاد می شود و برای بخش های دیگر كاربرد دارد را به صورت دو طرفه برای یكدیگر تأمین نماییم، چون كه بعنوان مثال قطعه ای را ایران خودرو تولید می كند كه همان قطعه امكان دارد در صنعت ریلی مورد استفاده قرار گیرد و در این راستا با این شركت خودروسازی قراردادی امضاء كردیم تا در حوزه تأمین قطعات و لجستیك به یكدیگر كمك نماییم.
وی افزود: برپایه این قرارداد شركت ایران خودرو متعهد شد كه در صورت اجرای این قرارداد و مواد اولیه مورد نیازش را از راه قطار به كارخانه های خود منتقل كند و ما هم در این راستا با مشاركت ایران خودرو اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها و بسترهای جابه جایی محصولات مورد نیاز آنها تا مقصد كارخانه را تأمین خواهیم كرد.
مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران همینطور درباره ی دیگر مفاد قرارداد همكاری با ایران خودرو، اظهار نمود: یكی دیگر از بندهای این قرارداد برنامه ریزی برای طراحی و ساخت اتوبوس ریلی است كه می تواند سطح خدمت رسانی در شبكه ریلی را بخصوص در حوزه قطارهای حومه ای و درون شهری افزایش دهد.
رسولی افزود: این ایده اخیرا بین ما و ایران خودرو مطرح گردیده است و الان در تلاشیم تا بتوانیم پلتفرم ساخت اتوبوس ریلی را طراحی نماییم و به سرعت آنرا بسازیم.
او همینطور درباره ی فروش بلیت قطارهای نوروزی اظهار داشت: تا امروز بامداد بیشتر از ۴۵۰ هزار بلیت نوروزی فروخته شده است كه برپایه گزارش های دریافت شده حدود ۹ درصد در حوزه فروش اینترنتی بلیت قطار و ۱۰ درصد در مجموع بلیت های فروخته شده و تقاضاهای موجود افزایش داشته ایم و امیدواریم این روند رو به رشد در حوزه تقاضا برای سفرهای ریلی نوروزی ادامه داشته باشد.
مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به پروژه های انجام شده در حوزه بهسازی و نوسازی شبكه ریلی اشاره نمود و اظهار داشت: انجام این پروژه ها نه تنها در حوزه ارتقاء ایمنی و كنترل ترافیك در شبكه ریلی موثر خواهد بود، بلكه اگر در گذشته به علت وجود مشكلاتی در بعضی خطوط ریلی دستور كاهش سرعت داده بودیم با بهسازی ها و نوسازی های صورت گرفته این دستورها لغو شد و سرعت سیر به حالت سابق بازگشت.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بامداد امروز مراسم افتتاح و بهره برداری از ۵۶ پروژه در حوزه های فنی و زیربنایی، خدمات ایستگاهی و علایم در شبكه ریلی كشور با حضور وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه راه آهن تهران برگزار گردید و بخشی از این مراسم و ارتباط با پروژه های در حال افتتاح از راه ویدئو كنفرانس صورت گرفت.1398/11/20
00:01:53
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: پروژه , تولید , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات