معاون وزیر كار خبر داد

افتتاح ۳۲۲ طرح تعاونی در هفته آینده

افتتاح ۳۲۲ طرح تعاونی در هفته آینده

به گزارش پلات معاون وزیر كار از افتتاح 322 طرح تعاونی در سراسر كشور طی هفته آینده آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر از 50 درصد پروژه های تعاونی در عرصه تولید بوده است.محمد جعفر كبیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هفته آینده با حضور معاون اول رئیس جمهوری در وزارت كار ۳۲۲ طرح تعاونی بطور همزمان در سراسر كشور افتتاح و اجرا می شود.

وی اضافه كرد: حجم سرمایه گذاری و میزان اشتغالزایی این طرح ها هفته آینده رسما اعلام خواهد شد اما بیشتر از ۵۰ درصد طرح ها در حوزه تولیدی بوده است.

به گفته معاون امور تعاون وزیر كار ۵۰ درصد مابقی طرح هایی كه مقرر است هفته آینده افتتاح شود در حوزه مسكن و بخش خدمات است و به لحاظ سرمایه گذاری بخش مسكن سهم بیشتری را در پروژه های مذكور به خود مختص كرده است.

كبیری با اشاره به اینكه در بخش تعاون علاوه بر نگاه به توسعه بخش، رقابت پذیری تعاونی ها را مدنظر داریم، اظهار داشت: اگر تعاونی ها صرفا روی كمك های دولتی حساب كنند به فراخور بودجه و منابع دولتی كارهای تعاونی فراز و فرود پیدا می كند ولی معتقدیم كه باتوسعه نوآوری و شفافیت و تقویت نهادهای اقتصادی بخش تعاون می توان به توانمندسازی و شبكه سازی تعاونی ها كمك كرد.

وی با تاكید بر لزوم توسعه بازار تعاونی ها اظهار نمود: اگر بازار تعاونی ها توسعه یابد سبب تثبیت اشتغال موجود می شود و توسعه تعاون در توزیع عادلانه درآمد و رفاه اجتماعی، جذب سرمایه های خرد و ایجاد اشتغال پایدار موثر است.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، هفته تعاون امسال نیز ۶۴۳ طرح تعاونی با اشتغالزایی ۱۸ هزار نفر راه اندازی شد كه ۵۷ درصد طرح ها به حوزه كارهای تولیدی و ۲۲ درصد به حوزه توزیع و مسكن تعلق داشت. استانهای اصفهان، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری دارای بیشترین طرح ها و استانهای قم، خراسان رضوی و اصفهان دارای بیشترین میزان سرمایه گذاری بودند.

منبع:

1398/11/21
16:05:04
5.0 / 5
3871
تگهای خبر: پروژه , تولید , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات