معاون وزیر راه خبر داد:

بازسازی اساسی 290 كیلومتر از راه آهن جنوب كشور

بازسازی اساسی 290 كیلومتر از راه آهن جنوب كشور

به گزارش پلات معاون وزیر راه از بازسازی اساسی و نوسازی 290 كیلومتر از خط ریلی جنوب آگاهی داد و اظهار داشت: با مسدودی های كوتاه و در شرایط خیلی مشكل و با تلاش نیروهای راه آهن این اقدام عملی شد.به گزارش پلات به نقل از مهر، سعید رسولی امروز دوشنبه در مراسم اختتام بازسازی راه آهن محور جنوب با اشاره به اینكه تشكر می كنم از عموم همكارانم كه با تلاش و سخت كوشی افتخار بزرگی در حوزه راه آهن و در منطقه لرستان آفریدند، گفت: راه آهن سراسری ایران سال ۱۳۱۷ به بهره برداری رسید، در سال ۱۳۳۵ روسازی محور جنوب اصلاح شده و پس از آن هیچ اتفاقی نیفتاده و در این دولت از سال ۹۲ تا امروز كل خط برداشته شده و باردیگر راه اندازی شده است.
وی تصریح كرد: با مسدودی های كوتاه در شرایط بسیار سخت، محوری كه به خاطر شرایط خاص و ابنیه و مشخصات فنی خاصی كه دارد دانشگاه راه آهن است، بازسازی شد.
معاون وزیر راه و مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینكه شبانه روز برای بازسازی این محور سعی شده است، اشاره كرد: امیدواریم خیر و بركت این زحمات در خانواده ها آنها و برای فرزندان آنها بماند و ذخیره آخرت افراد باشد.
رسولی با اشاره به اینكه ۲۹۰ كیلومتر از محور راه آهن جنوب بازسازی اساسی و نوسازی شده است، اشاره كرد: امروز هم ایمنی در این محور ارتقا یافته است و هم سرعت حركت افزایش یافته است، هم اكنون ۵.۲ میلیون تن بار از این محور عبور می دهیم البته تقاضای موجود ۷.۹ میلیون است.
وی با تاكید بر اینكه واریانت دورود- خرم آباد- اندیمشك كمك می نماید به رفع گلوگاه ظرفیتی این محور كه امیدواریم با دستور ویژه وزیر راه راه اندازی شود، اضافه كرد: در رابطه با پایانه های لجستیكی در این منطقه و در اندیمشك نیز آمادگی داریم. پروژه های گوناگون دیگری هم داریم و در رابطه با ارتقای خدمات ایستگاهی اقدامات خوبی انجام شده است.


منبع:

1398/11/22
17:07:35
5.0 / 5
4174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات