اجاره مسكن در تهران چقدر است؟

اجاره مسكن در تهران چقدر است؟

پلات: برای اجاره یك خانه 80 متری با عمری بیشتر از 10 سال باید بطور متوسط سه میلیون و 500 هزار تومان در ماه اجاره پرداخت.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بتازگی مركز آمار گزارشی از وضعیت ملك و خانه در تهران منتشر نمود كه بررسی وضعیت اجاره در آن قابل تامل است.

طبق معاملاتی كه در بنگاه های شهر تهران انجام شده، متوسط مبلغ اجازه ماهانه به همراه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر متر مربع خانه حدود ۴۴ هزار و ۱۴۷ تومان اعلام شده است. همین طور حداقل قیمت ۳۵۰۰ تومان و حداكثر ۲۲۷ هزار و ۷۱۹ تومان است كه برای متوسط میانگین ۸۰ مترمربع و با عمر ۱۴ سال پیش بینی شده است.

متوسط مبلغ اجاره در تهران در پاییز امسال نسبت به تابستان ۱.۴ درصد و در مقایسه با پاییز سال قبل ۳۱.۱ درصد افزایش دارد. از سمت دیگر معاملات مربوط به تعداد معاملات نیز ۲۸.۸ درصد در پاییز نسبت به تابستان و ۷.۳ درصد نسبت به پاییز سال قبل كاهش دارد.

بر این اساس محاسبات برای یك خانه ۸۰ متری با متوسط عمر ۱۴ سال نشان میدهد كه متقاضی دریافت خانه در تهران باید حداقل ماهی ۲۸۰ هزار تومان، بطور متوسط سه میلیون و ۵۳۱ هزار تومان و حداكثر ۱۸ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان بپردازد.

شاید این آمار تا حدودی در قیاس با آنچه كه در شهر تهران اتفاق می افتد برای مخاطبان قابل پذیرش نباشد، اما مركز آمار این اطلاعات را بر طبق اطلاعاتی كه بنگاه های معاملات ملكی از خرید و فروش و اجاره در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاك و مستغلات ثبت كرده اند منتشر نموده است.

طبق توضیح مركز آمار باتوجه به این كه كاهش یا افزایش حجم معاملات در مناطق شهر تهران موجب كاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح كل می شود، از متوسط تعدیل شده كه در آن وزن با استفاده از سهم واحدهای مسكونی دارای سكنه محاسبه می شود، استفاده شده تا با حذف اثر حجم معاملات تغییرات قیمت بطور واقعی مشخص شود.

منبع:

1398/12/01
22:35:11
5.0 / 5
3902
تگهای خبر: خانه , شهر , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات