وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد:

اضافه شدن ۷۲۳ كیلومتر به بزرگراه های كشور

اضافه شدن ۷۲۳ كیلومتر به بزرگراه های كشور

به گزارش پلات ایسنا/خوزستان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از شروع سال تابحال 723 كیلومتر به بزرگراه های كشور اضافه شده است.محمد اسلامی در مراسم افتتاح ۶ پروژه حوزه راهداری خوزستان كه شامگاه سوم اسفندماه در محور اهواز- شادگان انجام شد، اظهار نمود: راه بخش مهمی از زندگی مردم است و وظیفه داریم راه ها را با كیفیت حداكثری و ایمن بسازیم و از آن نگهداری نماییم.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، وی با اشاره به وجود ۲۲۰ هزار كیلومتر راه در كشور اضافه كرد: حجم راه هایی كه در كشور وجود دارد حجم چشمگیری است و در تلاش هستیم تا به این راه ها اضافه نماییم.

وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: از شروع سال تا كنون ۷۲۳ كیلومتر به بزرگراه های كشور اضافه شده است. بخش اعظمی از این اقدامات مربوط به نقاط حادثه خیز بوده است تا نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز در محورهای مختلف اقدام گردد.

اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه راه روستایی عنوان كرد: امسال حدود یك هزار كیلومتر راه روستایی به آسفالت رسیده است و هزار كیلومتر راه دیگر نیز در حال راه اندازی هستند. دراین زمینه باید اظهار داشت كه نهضت ساخت و توسعه راه ها نهضتی زنده و فعال است كه همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: وزارت راه مقرر است ۲ هزار دوربین ثبت تخلفات در كشور نصب كند و دراین زمینه باید ۱۰۰ دوربین بر طبق برنامه در خوزستان نصب شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره مجموعه اقدامات انجام شده در خوزستان اظهار داشت: بهسازی، نوسازی و گسترش ظرفیت عبور و مرور امن و ایمن یك مساله است كه به دنبال اجرایی كردن آن هستیم تا رضایت مردم را بدست بیاوریم.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اسلامی با تاكید بر افزایش بهره وری در حمل و نقل زمینی و ریلی، اظهار داشت: باید بتوانیم از ظرفیت ریل در خوزستان استفاده نمائیم. باند دوم اهواز - خرمشهر نیز در خوزستان راه اندازی خواهد شد و باید بتوانیم آنرا هرچه زودتر اجرایی نماییم.

وی اضافه كرد: سازمان بنادر كشور، توسعه بنادر كوچك و تخصصی كردن بنادر را در دستور كار دارد و باید این مساله را دنبال و پیگیری نماییم.

وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: باتوجه به نزدیكی ایام عید و افزایش حجم سفرها، اقداماتی كه لازم است كه باید در امتداد كاهش حوادث اجرایی شوند. این اقدامات باید صورت گیرد تا شاهد كمترین تلفات و تصادفات باشیم.

منبع:

1398/12/04
23:15:41
5.0 / 5
3639
تگهای خبر: بنادر , پروژه , تخصص , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات