سخنگوی ایران ایر خبر داد:

دریافت مجوز برای هواپیمای بازگردانده شده تهران-استانبول

دریافت مجوز برای هواپیمای بازگردانده شده تهران-استانبول

به گزارش پلات سخنگوی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) اظهار داشت: با وجود بازگردانده شدن پرواز هواپیمای بدون مسافر این شركت از جانب مقامات تركیه، رایزنی های خویش را از راه دفتر ایران ایر در تركیه و سفارت ایران در استانبول انجام دادیم و توانستیم مجوز این پرواز را بگیریم و هواپیما به سمت استانبول پرواز كرده تا مسافران ایرانی را باز گرداند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس كرونا در ایران، بعضی از كشورهای همسایه پروازهای مسافری ایران را ممنوع كرده بودند اما برای بازگرداندن مسافران ایرانی به كشور بخصوص از مقاصدی مانند تركیه هواپیماهای ایرلاین های داخلی به صورت یكطرفه و بدون مسافر به فرودگاه های این كشورها می رفتند و مسافران ایرانی را بازمی گرداندند. این تصمیم در حالی اجرایی می شد كه ساعاتی پیش هواپیمایی كشور تركیه با ارسال نامه ای هرگونه پرواز ایرانی به كشورش را حتی برای فرود اضطراری و بدون مسافر ممنوع اعلام نمود و هواپیمای تهران - استانبول ایران ایر را از میانه راه بازگرداند.
به دنبال این تصمیم گیری مقامات ترك، معصومه اصغرزاده سخنگوی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: پرواز ایران ایر كه تهران را به مقصد استانبول بدون مسافر و برای بازگرداندن ایرانیان ترك كرده بود، از روی آسمان بازگردانده شد اما با رایزنی های صورت گرفته از جانب دفتر این ایرلاین در تركیه و سفارت ایران در استانبول توانستیم مجوز را برای این پرواز مجدداً دریافت نماییم.
وی ادامه داد: هواپیمای مورد نظر الان در تبریز سوخت گیری كرده و مجدداً به مقصد استانبول در حال پرواز است تا مسافران ایرانی را بازگرداند.
اصغرزاده با اشاره به اینكه پیش از این برپایه توافقات صورت گرفته قرار بود تا جمعه هواپیماهای ایرانی بتوانند بدون مسافر به تركیه بروند و مسافران ایرانی را برگردانند، اظهار داشت: همه تلاش خویش را می نماییم تا زمانی مسافران ایرانی در تركیه باقی مانده باشند، بتوانیم پروازهای خویش را به همین صورت ادامه دهیم و مسلما همه الزامات بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا همچون ضدعفونی كابین و هواپیما را برای هر پرواز انجام می دهیم و این اقدامات همچنان تداوم خواهد داشت.1398/12/08
15:33:06
5.0 / 5
3617
تگهای خبر: فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات