به خاطر كرونا؛

ایرلاین ها سفارش خرید هواپیماهای ایرباس را لغو می كنند

ایرلاین ها سفارش خرید هواپیماهای ایرباس را لغو می كنند

پلات: ایرباس اخیرا اعلام نموده كه خیلی از ایرلاین های فعال در سراسر جهان تحت تاثیر بحران های مالی ناشی از شیوع گسترده ویروس كرونا، سفارش هواپیماهای خودرا لغو كرده و یا به تعویق انداخته اند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، همزمان با شروع گسترده و شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف جهان خیلی از ایرلاین ها بمنظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همین طور حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از جهان كه الان با كرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو كرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها باعث شده كه شركت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و خیلی از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. خیلی از هواپیماها نیز الان در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.
حالا طبق گزارش رویترز، شركت هواپیماسازی ایرباس مستقر در فرانسه اخیرا اعلام نموده است كه ایرلاین های بی شماری در سراسر جهان تحت تاثیر بحران های مالی ناشی از شیوع گسترده ویروس كرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی، كه پیش تر با امضا و انعقاد قراردادی برخی از انواع مختلف هواپیماهای ایرباس را سفارش داده بودند، زمان سفارش خودرا به تعویق انداخته و برخی دیگر از آنها نیز به كلی از تحویل و خریداری هواپیماهای جدید منصرف شده اند.
خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از طرف شیوع ویروس كرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریكا تشبیه كنند كه البته به عقیده آنها لطمه های این ویروس خطرناك بمراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود؛ به شكلی كه انتظار می رود شیوع ویروس كرونا در جهان عنوان بزرگترین كابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.
پیش تر كارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایكائو (ICAO) با انتشار گزارشی مفصل درباب ضرر و زیان های مالی گسترده شركت های هواپیمایی در سراسر جهان تحت تاثیر شروع ویروس كرونا به شدت ابراز نگرانی كرده بودند.
یاتا در برآوردهای قبلی خود اعلام نموده بود كه كاهش تردد، تعلیق و لغو پروازها سبب خواهد شد كه حجم ترافیك هوایی جهان امسال میلادی با یك كاهش ۴.۷ درصدی روبرو شود كه این بیشترین میزان از بحران های مالی در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی محسوب می شود. این در حالی ست كه هنوز تبعات منفی این كاهش حجم ترافیك هوایی در جهان بر روی میزان سوددهی و درآمدزایی ایرلاین ها هنوز معلوم و مشخص نشده است.
منبع:

1399/01/06
21:32:15
5.0 / 5
3139
تگهای خبر: جامعه , سفر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پلات