عربستان حضور در محل كار را ممنوع كرد!

عربستان حضور در محل كار را ممنوع كرد!

پلات: دولت عربستان از كاركنان بخش دولتی و خصوصی خواست تا در خانه باقی بمانند.


به گزارش پلات به نقل از رویترز، بعد از افزایش شمار مبتلایان به كووید-۱۹ در عربستان، دولت حضور كاركنان دولتی و خصوصی در محل كار را جز در موارد ضروری، ممنوع اعلام و لغو پروازهای داخلی و خارجی را تمدید كرد. وزارت كشور عربستان در بیانیهای اعلام نمود: پروازهای داخلی، حركت قطارها و فعالیت اتوبوسها و تاكسیها تا اطلاع بعدی متوقف خواهد بود.
از جانب دیگر با عبور شمار قربانیان كووید-۱۹ از ۱۰ هزار نفر در ایتالیا، نخست وزیر این كشور از آمادهسازی یك بسته حمایتی جدید برای كسب و كارهای فعال در زنجیره تأمین و مواد غذایی اطلاع داد. جوزپه كنته با بیان این كه ۴.۳ میلیارد یورو اعتبار در اختیار شهرداری های مناطق مختلف قرار خواهد گرفت، از تخصیص ۴۰۰ میلیون یورو اعتبار برای كسانی كه پول كافی برای خرید مایحتاج روزانه خود ندارند اطلاع داد.
ایتالیا كه بیشترین شمار قربانیان كرونا در جهان را دارد، تابحال ۲۵ میلیارد یورو برای مقابله با این ویروس اعتبار تخصیص داده است. روبرتو گوالتیری، وزیر اقتصاد ایتالیا از اورسلا فون در لین، رئیس كمیسیون اروپا به علت تاخیر در اجرایی كردن برنامه مشترك مقابله با كرونا در سطح اتحادیه اروپا انتقاد نمود و اظهار داشت: سخنان خانم رئیس اشتباه بود و از شنیدنش متاسف شدم. وی ادامه داد: اروپا به یك طرح مارشال دیگر ( برنامه بازسازی اقتصاد اروپا بعد از جنگ جهانی دوم) بعد از آخر بحران كرونا نیاز دارد.
در اسپانیا هم پدرو سانچز، نخست وزیر این كشور اعلام نمود جز كاركنان بخشهای ضروری، كلیه شاغلان باید تا دو هفته در منزل خود باقی بمانند. او گفت دستمزد این ایام به كاركنان در انتها ماه پرداخت میشود اما بعد از آخر بحران كرونا، كاركنان باید به تدریج این ساعات كاری را جبران كنند.
اسپانیا حالا با بیشتر از ۶۰۰۰ قربانی، دومین كانون مرگبار كووید-۱۹ در جهان به حساب می آید.1399/01/10
13:57:12
5.0 / 5
3706
تگهای خبر: بازسازی , خانه , دستمزد , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات