طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد كرد؟

طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد كرد؟

به گزارش پلات رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی اظهار داشت: از شروع اجرای طرح مشاغل خانگی تا كنون 800 هزار شغل جدید در كشور به وجود آمده و پروسه صدور مجوز مشاغل خانگی به شكل الكترونیكی دنبال می شود.


مهناز امامدادی در گفت و گو با ایسنا، درباره آمار ایجاد اشتغال در بخش خانگی اظهار داشت: از شروع اجرای طرح مشاغل خانگی تابحال بیش از ۸۰۰ هزار شغل جدید در كشور به وجود آمده و بیشترین تقاضا در عرصه تولید پوشاك و اقلام بهداشتی و در روستاها دامداری و كشاورزی بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت نزدیك به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در چارچوب طرح ثبت نام كردند كه از این تعداد یك میلیون و ۶۰۰ هزار نفر موفق به دریافت مجوز شده و یك میلیون و ۱۳۰ هزار نفر برای دریافت وام به بانكها معرفی شده اند.
امامدادی با اشاره به صدور مجوز مشاغل خانگی اظهار داشت: هم اكنون مدت زمان دریافت مجوز مشاغل خانگی بسته به نوع طرح متفاوت می باشد. بعضی از طرح ها به بررسی بیشتر مراجع ذیربط نیاز دارند اما یكسری از طرح ها در مدت زمان كمتر و دو هفته ای به نتیجه می رسد.
بگفته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی با الكترونیكی شدن صدور مجوز مشاغل خانگی روند كار با سرعت بیشتری دنبال می شود به نحوی كه متقاضیان حضور كمتری در ادارات كار پیدا می كنند و از این طریق میزان رضایتمندی متقاضیان هم افزایش می یابد.
امامدادی تصریح كرد: متقاضیان طرح مشاغل خانگی بوسیله كد رهگیری كه در اختیار آنها قرار می گیرد می توانند پرونده خودرا پیگیری كنند و بدون مراجعه حضوری، وضعیت پرونده از مرحله ستاندن مجوز تا ارجاع به دستگاه اجرایی به آنها پیامك و اطلاع رسانی می شود.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با همكاری دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی و واحد فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بتازگی مجوزهای مشاغل خانگی بطور كامل به صورت الكترونیكی صادر می شود. كاهش زمان و هزینه، تامین رضایت متقاضیان و تسریع در انجام امور همچون مزیتهای صدور الكترونیكی مجوز مشاغل خانگی به حساب می آید.
منبع:

1399/01/10
23:27:49
5.0 / 5
3551
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات