معاون سازمان راهداری:

رانندگان اتوبوس و مینی بوس مشمول دریافت بیمه بیكاری شدند

رانندگان اتوبوس و مینی بوس مشمول دریافت بیمه بیكاری شدند

به گزارش پلات معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، رانندگان بیكار شده هم از بیمه بیكاری بهره مند می شوند.به گزارش پلات به نقل از صداوسیما، محمد تیموری از تدوین پنج برنامه حمایتی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای پشتیبانی از رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای مسافری كه بخاطر شیوع كرونا متضرر شده اند، اطلاع داد.
وی با اشاره به حضور ۶۰۰ هزار راننده دارای كارت هوشمند در بخش مسافری بین شهری در كشور اضافه كرد: از آغاز شیوع كرونا، این رانندگان به خاطر كاهش مسافرت ها متضرر شدند و بنابراین سازمان راهداری با همكاری سایر بخش ها كوشش كرد با طراحی ۵ برنامه، بخشی از مشكلات این قشر را جبران كند.
وی اضافه كرد: در اولین اقدام، با همكاری شبكه بانكی و با ابلاغ بانك مركزی، وام های بخش حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه معوق و مصوبه مربوط توسط بانك مركزی به شبكه بانكی كشور ابلاغ گردید.
به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری، همینطور با الكترونیكی كردن خدمات مربوط به كارت هوشمند حمل و نقل و اسناد حمل، هزینه های این بخش به سمت صفر شدن رفت و از این جهت هم كمك زیادی به رانندگان شد.
وی همینطور توسعه خدمات بیمه ای و بهره مندی رانندگان بیكار شده از بیمه بیكاری با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، پرداخت تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی به رانندگان بخش مینی بوس های بین شهری و همینطور توزیع بسته های بهداشتی و اقلام مبارزه با انتشار كرونا در پایانه ها و مراكز توزیع مسافر و بار را از دیگر برنامه های سازمان راهداری برای پشتیبانی از رانندگان بخش حمل و نقل مسافری دانست.
تیموری همینطور در مورد مهمترین برنامه های سازمان راهداری امسال اظهار داشت: تأمین امنیت و ایمنی در سطح ۲۱۷ هزار كیلومتر از جاده های اصلی و فرعی و روستایی مهمترین اولویت كاری ما در سال ۹۹ است و بدین منظور، ۱۲ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه انواع تجهیزات راهداری آماده خدمت به مسافران به خصوص پس از آخر انتشار كرونا خواهند بود.
وی خاطرنشان كرد: همینطور سال جاری حداقل ۲ هزار دوربین ثبت تخلفات رانندگی به دوربین های نظارتی سازمان راهداری افزوده می شود تا ضریب ایمنی سطح جاده های كشور ارتقا یابد.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری، بهسازی راه های سیل زده در استان های سیل خیز بویژه كرمان، سیستان و بلوچستان و همینطور لرستان از دیگر اقدامات این سازمان امسال خواهد بود.
تیموری اضافه كرد: خوشبختانه بعد از وقوع سیل، به فاصله كوتاهی راه های موقت در مناطق سیل زده بوجود آمد اما برای ایجاد زیرساختهای اساسی این مناطق برنامه ریزی شده است و در ماه های آینده زیرساخت های حمل و نقلی در این مناطق همچون پل های مورد احتیاج به صورت اساسی ایجاد خواهد شد.
وی در مورد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و به خصوص بخش حمل و نقل بار كه جزو برنامه های سالجاری سازمان راهداری است هم اظهار داشت: تلاش می نماییم با استفاده از ظرفیت های قانونی و به خصوص بند ب ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای نوسازی ناوگان كامیونی و مسافری كشور اقدام نماییم ضمن اینكه بخشی از تجهیزات و ماشین آلات راهداری هم باید نوسازی شوند.


منبع:

1399/01/19
23:31:54
5.0 / 5
2945
تگهای خبر: تولید , جت , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات