صدمه پذیری بالفعل و اختلال در معیشت كارگران روزمزد

صدمه پذیری بالفعل و اختلال در معیشت كارگران روزمزد

به گزارش پلات قم نایب رییس اتاق اصناف قم اظهار داشت: روز مزدی مشاغل صنفی باعث اختلال در زندگی معیشتی این قشر و صدمه پذیری بالفعل این مشاغل به دنبال بحران كرونا شده است.


بیت الله كریمی ضاحك در گفتگو با ایسنا بیان نمود: به دلیل انتشار ویروس همه گیر كرونا اغلب مشاغل و كسبه بر مبنای دستورالعمل های لازمه تعطیل شدند كه در این بین جامعه بزرگ اصناف كه هیچگونه منابع درآمدی دیگر ندارند، صدمه های بیشتری را متقبل شدند.
كریمی با اشاره به روزمزدی اصناف اظهار نمود: روز مزدبودن این مشاغل وضعیت معیشتی آنها را هم تحت تأثیر قرار داده و به شكلی بازار این اصناف كساد و مختل شده است.
وی ادامه داد: همچون تاثیرات مهم وضعیت كرونایی بر فعالیت واحدهای صنفی می توان از تعطیلی دوره های آموزشی اتاق اصناف برای صدور و تمدید پروانه كسب، قطع صدور و تمدید مجدد پروانه كسب اصناف و مشاغل، تاخیر در برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی و تعطیلی جلسات ادواری اتاق اصناف نام برد.
نایب رییس اتاق اصناف قم، بااشاره به مطالبات اصناف از دولت در این شرایط اظهار داشت: كمك های معیشتی به واحدهای صنفی صدمه دیده، كمك های بانكی در غالب تسهیلات قرض الحسنه و كم بهره و اتخاذ تدابیری درمورد چك های برگشتی اصناف همچون انتظارات واحدهای صنفی از مسؤلان است.
وی افزود: تخفیف و بخشودگی مالیاتی برای سال های ۱۳۹۸و ۱۳۹۹، بخشودگی بیمه تأمین اجتماعی و استفاده كارگران واحدهای صنفی از بیمه بیكاری از دیگر انتظارات مشاغل روز درآمد از دولت می باشد كه مرهون توجه و تدبیری در خور این اصناف صدمه دیده است.
بیت الله كریمی در انتها اظهار داشت: تابحال علیرغم وعده های مسؤلان هیچگونه حمایتی صورت نگرفته است و ازین رو امیدواریم زمینه اجرای این وعده ها هرچه سریع تر فراهم گردد.
1399/01/24
15:06:57
5.0 / 5
3142
تگهای خبر: آموزش , جامعه , جت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات