ایرانیها كماكان بزرگترین خریداران ملك در تركیه هستند!

ایرانیها كماكان بزرگترین خریداران ملك در تركیه هستند!

به گزارش پلات شهروندان ایرانی باز هم بزرگ ترین گروه خارجی خریدار ملك در تركیه معرفی گشتند.


به گزارش پلات به نقل از خبرگزاری آناتولی تركیه، به دنبال انتشار كرونا در تركیه، تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در تركیه كاهش داشته است؛ بگونه ای كه طبق اعلام مركز آمار این كشور، در سه ماهه نخست سال جاری، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف دریافت اقامت و شهروندی تركیه نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد كاهش داشته و به ۳۰۳۶ مورد رسیده است.
به قول مركز آمار تركیه، طی این مدت اتباع ایرانی با خرید ۴۶۵ خانه بزرگ ترین گروه خریدار مسكن تركیه بوده اند و عراقی ها با ۴۲۶ واحد، روس ها با ۲۲۷ واحد، افغان ها با ۱۸۴ واحد و فلسطینی ها با ۱۱۹ واحد به ترتیب دومین تا پنجمین گروه بزرگ خریدار مسكن در تركیه بوده اند.
در سه ماهه نخست امال ۳۴۱ هزار و ۳۸ مورد انتقال ملك در تركیه به ثبت رسیده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۳ درصد افزوده شده است. ۱۰۷ هزار و ۴۳۲ خانه از خانه های فوق نوساز بوده اند.
استانبول كماكان اصلی ترین مقصد خرید ملك در تركیه بوده است؛ بگونه ای كه ۱۸.۳ درصد كل املاك (معادل ۱۹ هزار و ۸۴۶ دستگاه) از خانه های خریداری شده مربوط به استانبول بوده است. بعد از این شهر، آنكارا با ۱۲ هزار و ۴۰۹ واحد و ازمیر با ۷۱۳۱ واحد در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.
یك معامله گر مسكن ترك اظهار داشت: انتظار می رود سال جاری شاهد جهش چندانی در خرید خانه در تركیه بخصوص توسط اتباع خارجی نباشیم اما باید توجه داشت كه در شرایط ركود، قیمت ها در پایین ترین سطح ممكن قرار می گیرد و این برای خریداران واقعی یك فرصت طلایی خواهد بود.
طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت تركیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.1399/01/28
13:47:21
5.0 / 5
3127
تگهای خبر: اقامت , خانه , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات