نخستین ایرتاكسی كشور به فرودگاه سمنان رسید

نخستین ایرتاكسی كشور به فرودگاه سمنان رسید

به گزارش پلات مدیر فرودگاه سمنان اظهار داشت: این فرودگاه زمینه خوبی برای هوانوردی عمومی دارد و امسال كارهای خودرا در این عرصه آغاز خواهیم كرد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین شجاعی مهم ترین اقدام سال قبل را راه اندازی پروازهای فرودگاه سمنان دانست و اظهار داشت: ۱۴ آبان سال قبل نخستین پرواز هواپیمای مسافربری از این فرودگاه به مقصد مشهد مقدس انجام شد.
شجاعی با اشاره به توسعه ترمینال فرودگاه سمنان اظهار داشت: توسعه ترمینال فرودگاه از دیگر اموری بود که سال قبل شروع شد و الان پیشرفت ۶۰ درصدی دارد، ترمینال فرودگاه هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارد و مساحت کلی آن با احتساب محوطه سازی به ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع می رسد، تلاش می نماییم تا امسال آنرا به پایان برسانیم.
وی افزود: همین طور عملیات ساخت ساختمان جایگاه سوخت فرودگاه سمنان با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در حال انجام می باشد که با برنامه ریزی اصولی تلاش می شود این طرح مهم در کمترین زمان ممکن مورد استفاده قرار گیرد.
مدیر فرودگاه سمنان درباره پروازهای این فرودگاه، توضیح داد: پیش از شیوع ویروس کرونا هفته ای دو پرواز به مشهد مقدس داشتیم که حالا متوقف شده است.
وی اظهار داشت: فرودگاه سمنان زمینه خوبی برای هوانوردی عمومی دارد و در این خصوص با برخی شرکت ها صحبت کرده ایم و امسال کارهای خودرا در این عرصه آغاز خواهیم کرد.
به گفته شجاعی، راه اندازی فرودگاه و انجام پرواز از این فرودگاه در توسعه و رونق کسب و کار منطقه بسیار تأثیرگذار بوده است.
گفتنی است فرودگاه مرکز استان سمنان در ۱۰ کیلومتری جاده سمنان- دامغان واقع شده و سابقه تأسیس آن به سال ۱۳۵۵ بر می گردد.


منبع:

1399/02/06
14:22:43
5.0 / 5
2688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات