انگلیس و احتمال نابودی 30 هزار شغل در بحران كرونا

انگلیس و احتمال نابودی 30 هزار شغل در بحران كرونا

به گزارش پلات صنعت نفت و گاز انگلیس در بحبوحه پاندمی ویروس كرونا كه سبب افت قیمتهای انرژی و سرمایه گذاری شده، امكان دارد در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده حداكثر ۳۰ هزار شغل را از دست دهد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، انجمن نفت و گاز انگلیس در گزارشی اعلام نمود که چنین دورنمایی در مقایسه با تصویری که تا دو ماه پیش پیش از هجوم پاندمی ویروس کرونا از رشد پایدار وجود داشت، تیره و تار است.

تقاضای جهانی برای نفت در بحبوحه شیوع پاندمی ویروس کرونا و قرنطینه کشورهای مختلف جهان برای مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ که مصرف سوختهای حمل و نقل را به شدت کاهش داده و فعالیت اقتصادی را فلج کرده، افت کم سابقه ای را تجربه کرده است. قیمت نفت برنت که شاخص بازار جهانی است، از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال بیشتر از ۷۰ درصد نزول کرده است و قیمت گاز طبیعی انگلیس هم به پایینترین رکورد خود رسیده است. فروپاشی قیمتها سودآوری اپراتورهای نفت و گاز انگلیس را در فشار بیشتری قرار داده است.

طبق برآورد انجمن نفت و گاز انگلیس، درآمد تولید از فلات قاره انگلیس بر اساس قیمت ۴۰ دلار هر بشکه نفت برنت، سال جاری به ۱۵ میلیارد پوند معادل ۱۸.۷ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهد نمود. این رقم در مقایسه با ۲۴.۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۹ و ۲۸ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۸ کاهش قابل ملاحظه ای نشان داده است. با این وجود اگر میانگین سال جاری قیمت هر بشکه نفت برنت ۳۵ دلار باشد، در این صورت وضعیت این بخش وخمیتر خواهد شد. میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال حدود ۴۶ دلار بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انجمن نفت و گاز انگلیس پیشبینی کرده که حفاری نفت و گاز انگلیس در سال ۲۰۲۰ بیشتر از یک سوم کاهش پیدا کرده و به رکورد پایینی نزول خواهد نمود که آخرین بار در سال ۲۰۱۶ به علت ریزش قیمتهای نفت مشاهده شده بود. سال قبل ۱۴۱ حلقه چاه نفت و گاز حفاری شد و اگر قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار بود، سطح مشابهی برای سال جاری پیشبینی می شد.
1399/02/10
20:13:51
5.0 / 5
2947
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات