رئیس مركز بهبود فضای كسب و كار

ستاندن برخط مالیات نقل و انتقال ملك در سراسر كشور

ستاندن برخط مالیات نقل و انتقال ملك در سراسر كشور

به گزارش پلات رئیس مركز بهبود فضای كسب و كار وزارت اقتصاد اظهار داشت: ستاندن مالیات نقل و انتقال املاك مسكونی در سراسر كشور برخط شده است و بدین سان این پروسه از 30 روز به 2 ساعت كم شد.علی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد مالیات نقل و انتقال املاک، گفت: پارینه در مرداد ماه، موضوع انتقال مالیات نقل و انتقال املاک در دفاتر اسناد رسمی بوسیله صدور گواهی الکترونیکی برخط به صورت پایلوت از شهر تهران شروع شد و بعد این طرح به کلانشهرها و استانها گسترش یافت.
رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اضافه کرد: از چند روز پیش، نرم افزار مربوطه برای تمام دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور باز شد و الان تمام اقدامات مربوط به مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی بدون مراجعه به سازمان امور مالیاتی انجام می شود.
وی افزود: این مساله باعث شده حجم بزرگی از مراجعه مردم به سازمان امور مالیاتی کم شود. پروسه مالیات نقل و انتقال املاک قبلاً در تهران به صورت میانگین ۳۰ روز طول می کشید که الان این روند به ۲ ساعت کاهش یافته است که همه کارها در دفتر اسناد رسمی انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه به سازمان امور مالیاتی نیست.
فیروزی اضافه کرد: این طرح فقط در مورد املاک مسکونی است و دوستان در حال تلاش هستند که این طرح روی املاک تجاری نیز اجرا شود و در حال آماده سازی زیرساختها هستند. این آیتم روی نماگر ثبت مالکیت بانک جهانی اثر می گذارد و همین طور عدم حضور مردم در سازمان امور مالیاتی، کاهش ادراک فساد نسبت به سازمان امور مالیاتی را به دنبال خواهد داشت.
منبع:

1399/02/16
14:02:36
5.0 / 5
3103
تگهای خبر: شهر , مسكونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات