از سرگیری مذاكرات برای آغاز پروازهای اروپایی به ایران

از سرگیری مذاكرات برای آغاز پروازهای اروپایی به ایران

به گزارش پلات مدیركل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از برگزاری جلسات مختلف و اقدامات این سازمان در جهت اعتمادسازی به منظور از سرگیری پروازهای اروپایی به ایران اطلاع داد.


به گزارش پلات به نقل از سازمان هواپیمایی، محمد سعید شرفی درباره برگزاری این جلسات و نتایج آن اظهار نمود: در جهت از سرگیری پروازهای اروپایی به فرودگاههای کشور و بهره برداری از فضای آسمان جمهوری اسلامی ایران جهت پروازهای عبوری خود به مقاصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، شبه قاره هند و جنوب شرق آسیا جلسات گوناگونی بین مقامات هوانوردی ایران و برخی از شرکت های هواپیمایی اروپایی به نمایندگی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا برگزار گردید.
وی ادامه داد: در این جلسات که از بهمن سال ۱۳۹۸ با حضور نمایندگان سیاسی و سفرای آلمان و اتریش در تهران انجام شد و با حضور مدیران ارشد هواپیمایی اروپایی استمرار یافت، به سوالات شرکت های مذکور پاسخ داده شد.
شرفی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی لازم جهت برقراری پرواز شرکت های اروپایی بعد از توقف آنها متعاقب سانحه هواپیمایی اوکراینی صورت گرفته بود اما با گسترش ویروس کرونا در سرتاسر جهان برگزاری جلسات حضوری در تهران و امکان از سرگیری پروازها به حالت تعلیق درآمد.
مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در جلسه ای که روز ۱۶ اردیبهشت ماه با حضور مدیران سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی، نماینده شرکت لوفت هانزا در ایران و مدیران ایمنی و امنیتی شرکت های هواپیمایی اروپایی برگزار شد، اقدامات انجام شده در قالب کمیسیون بررسی سانحه شرح و لزوم تبادل داده های فنی و ایمنی و همینطور اقدامات اصلاحی و اطمینان ساز در جهت از سرگیری پروازها بعد از رفع شرایط متاثر از ویروس کرونا مورد تاکید قرار گرفت.
وی اعلام نمود: آژانس ایمنی اتحادیه اروپا بعد از سانحه اوکراینی با انتشار اطلاعیه هوانوردی درمورد پرواز بر فراز کشورمان ملاحظاتی داشته که درصورت حصول اطمینان از جانب شرکت های هواپیمایی می توان شاهد افزایش پروازهای عبوری از فضای کشور بود.1399/02/20
03:39:43
5.0 / 5
2938
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات