مقام مسئول در سازمان هواپیمایی:

ستاد ملی كرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می دهیم

ستاد ملی كرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می دهیم

به گزارش پلات معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: رشد پروازهای داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با كروناست.به گزارش پلات به نقل از صداوسیما، مرتضی دهقان تصریح کرد: رشد پروازهای داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناست و برقراری و توسعه پروازهای خارجی هم در گروی مقررات بهداشتی دو کشور مبدا و مقصد است.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: سفرهای هوایی بعد از شیوع کرونا در مقطعی به شدت کاهش پیدا کرد و در شرایط اوج این بیماری در کشور، تا ۹۵ درصد پروازهای داخلی هم به این خاطر لغو شد، اما از اردیبهشت ماه، با مهار و کنترل تدریجی این ویروس تقاضا برای این سفر به مرور در حال افزایش می باشد.
وی اضافه کرد: گرچه همچنان تقاضای سفرهای هوایی پایین است، اما این خدمت برقرار است و هرچه به سمت تابستان و کنترل بیشتر ویروس کرونا پیش می رویم، سفرهای هوایی داخلی افزایش می یابد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در مورد میزان پروازهای خارجی هم اظهار داشت: در بخش خارجی همچنان تعدادی پرواز به برخی کشورهای اروپایی و آسیایی برقرار است که بیشتر این پروازها برای بازگرداندن اتباع ایرانی از دیگر کشورهاست.
وی اضافه کرد: بحث افزایش پروازهای خارجی علاوه بر مقررات داخلی تابع مقررات سایر کشورها و وضعیت کنترل این بیماری در آن کشورهاست چونکه کشور ما از منظر کنترل کرونا در وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر قرار دارد.
به گفته دهقان، در مبحث برقراری پروازهای خارجی، سازمان هواپیمایی کشوری تابع مقررات بهداشتی و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی همینطور در مورد رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پروازهای خارجی اظهار داشت: بر مبنای مصوبه وزارت بهداشت، از مسافران کشورهای پرخطر علاوه بر غربالگری و تست کرونا در فرودگاه، تعهد گرفته می شود که به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی باشند و همینطور از مسافران کشورهای دیگر هم تست غربالگری کرونا انجام می شود.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: پروازهای خارجی که از قبل وجود داشته همچنان برقرار است، ولی پرواز جدیدی برقرار نشده است و در این خصوص منتظر اعلام شرایط وزارت بهداشت و همینطور تطبیق آن با مقررات بهداشتی دیگر کشورها هستیم.

1399/03/13
23:20:18
5.0 / 5
2474
تگهای خبر: آموزش , سفر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات