عضو هیات مدیره شركت فرودگاهها :

پروازهای عبوری از آسمان ایران به روزی ۴۰۰ سورتی می رسد

پروازهای عبوری از آسمان ایران به روزی ۴۰۰ سورتی می رسد

پلات: عضو هیئت مدیره شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افزایش تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران به روزانه 400 پرواز طی دو تا سه ماه آینده با كنترل نسبی پاندمی كرونا در كشورها آگاهی داد.سعید اکبری در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره روند افزایشی پروازهای عبوری از آسمان ایران بعد از بهتر شدن وضعیت کنترل کرونا در دنیا و از سرگیری پروازهای بین المللی، گفت: هم اکنون تعداد پروازهای عبوری با شیب ملایمی رو به افزایش است.
وی افزود: در تحلیل های یاتا (انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی) آمده است که تا اختتام آگوست (اواخر مرداد و اوایل شهریور) تعداد پروازهای عبوری از منطقه غرب آسیا به ۲۵۰ تا ۴۰۰ سورتی پرواز در روز خواهد رسید. به نظر من هم با ادامه این شیب ملایم افزایشی تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران نیز طی ۲ تا ۳ ماه آینده احتمالاً به حدود ۴۰۰ پرواز در روز افزایش می یابد.
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درباره مذاکره آمریکا با قطر و عربستان برای لغو تحریم های قطر از طرف کشورهای عربی با هدف کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران، اشاره کرد: بنظر می رسد وساطت آمریکا میان قطر و عربستان، ارتباطی به کاهش درآمدهای شرکت فرودگاه های ایران ندارد؛ بطور قطع مذاکراتی که کشورهای حاشیه خلیج فارس برای برقراری مجدد روابط دوستانه دارند، آنقدر دلیلهای سیاسی و اقتصادی دیگری دارد که هدف «کاهش پروازهای اندک عبوری از آسمان ایران و درآمدهای محدود شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشورمان از این محل»، چندان به چشم نیاید.
وی تصریح کرد: اینکه دنیا دست به دست هم بدهد که درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران کم شود، بسیار ساده انگارانه است.
اکبری درباره اینکه آیا برای قطر ایرویز، انجام پرواز از آسمان ایران به صرفه تر است یا کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس؟، بیان داشت: این مساله برای مقاصد مختلف پروازی متفاوت می باشد و برای این شرکت هواپیمایی، عبور از ایران به مقاصد اروپایی و آسیایی به صرفه تر است؛ اما برای برخی مقاصد دیگر، عبور از آسمان ایران برای این شرکت، صرفه اقتصادی ندارد.
معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، تعداد پروازهای عبوری از آسمان کشورمان در ایام اخیر را بطور متوسط روزانه ۱۵۰ سورتی پرواز عنوان نمود.
به گزارش پلات به نقل از مهر، تا قبل از انتشار ویروس کرونا، متوسط پروازهای عبوری از آسمان ایران، روزانه ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ سورتی پرواز بود. سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها نیز قبل از این در آذرماه ۹۸ در گفت و گو با خبرنگار مهر از درآمد سالانه ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیارد تومانی این شرکت از محل پروازهای عبوری آگاهی داده بود.


منبع:

1399/03/17
14:22:55
5.0 / 5
2385
تگهای خبر: شهر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پلات