معاون وزیر راه خبر داد

توافق با نیروی انتظامی برای جریمه بدهكاران آزادراه ها

توافق با نیروی انتظامی برای جریمه بدهكاران آزادراه ها

به گزارش پلات مدیر عامل شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل كشور از توافق وزیر راه و شهرسازی و نیروی انتظامی برای جریمه كردن مالكان خودروی كه عوارض آزادراه های الكترونیكی را پرداخت نكرده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: اگر این اتفاق بیفتد و الزامی برای پرداخت عوارض به وجود بیاید انگیزه سرمایه گذاران برای الكترونیكی شدن آزادراه ها بیشتر می شود در غیر این صورت با مشكل جدی مواجه خواهیم شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، دو سال قبل الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه های کشور در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد که در این میان چهار آزادراه تهران - ساوه، قزوین - زنجان، تهران - قزوین و تهران - قم در اواخر سال ۱۳۹۷ الکترونیکی شدند و آزادراه های دیگر هم طی سال قبل به جمع آزادراه های الکترونیکی پیوستند. اما در این میان بعضی از رانندگان با وجود ارسال پیامک عوارض خویش را پرداخت نکردند.
بهنام داوودی - مدیر کل بهره برداری آزاد راه های کشور- مرداد ماه سال قبل اعلام نمود: از زمانی که سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض برخی آزادراه ها که در مرحله اول وآزمایشی اجرایی شده است، نه تنها میزان ترددهای صورت گرفته را به صورت کامل پیمایش می نماییم بلکه به خیلی از اهدافی که در ابتدای اجرای این طرح مد نظرمان بود هم رسیده ایم. اما تابحال بیشتر از نیمی از کسانی که از آزادراه الکترونیکی استفاده کردند عوارضشان را پرداخت نکردند.
این اتفاق همچنان ادامه پیدا کرده و کار به جای رسید که الان سرمایه گذاران بخش خصوصی علیرغم این که باید درصد زیادی از سرمایه خود ناشی از طریق اندازی آزاد راه را از راه عوارض به دست بیاورند موفق به دریافت عوارض به صورت الکترونیکی از مردم نشدند و به همین دیگر استقبالی برای ادامه این طرح نمی کند.
خیر الله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور - در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: برپایه تفاهم نامه امضا شده وزیر راه و شهرسازی با فرمانده نیروی انتظامی مقرر شده تا پلیس برای رانندگان بدهکار که عوارض الکترونیکی آزادراهشان را پرداخت نکردند پیامک ارسال نماید و اگر مردم با وجود مهلت پلیس برای پرداخت عوارض نسبت به پرداخت آن اقدام نکند جریمه برای رانندگان و مالکان خودروی بدهکار در نظر بگیرند.
وی ادامه داد: در هفته جاری هم جلسه دیگری برای اجرای این تفاهم نامه با پلیس داریم که امیدواریم بزودی این طرح اجرایی شود که تصور می نماییم تأثیر بسزایی در این حوزه داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: اگر با اجرایی شدن طرح پلیس و جریمه کردن مردم هم در بازگشت عوارض الکترونیکی به نتیجه نرسیم سرمایه گذاران بطور قطع استقبالی از الکترونیکی شدن دیگر آزادراه های کشور نخواهند کرد و حتی امکان دارد مجبور شویم آزادراه های که الکترونیکی هستند به حالت قبل برگردانیم؛ ازاین رو در این حوزه استقبال و مشارکت مردم را نیاز داریم. در غیر این صورت طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی با مشکل جدی مواجه خواهند شد.1399/03/19
23:32:59
5.0 / 5
2638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات