در گفت وگو با پلات مطرح شد

گلایه ایرلاین ها از پرداخت نشدن تسهیلات كرونایی

گلایه ایرلاین ها از پرداخت نشدن تسهیلات كرونایی

درحالی كه برمبنای اعلام معاون سازمان هواپیمایی قرار بود با تكمیل ثبت نام شركت های هواپیمایی در سامانه كارا، بانك عامل به آنها معرفی و تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر یك از ایرلاین ها پرداخت گردد، این مساله بگفته دبیر انجمن شركت های هواپیمایی محقق نشده و بعضی از این شركت ها نتوانسته اند حقوق نیروهای خودرا طی ماه های گذشته بپردازند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مدتی پیش مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی گفته بود: برای پشتیبانی از بخش حمل و نقل هوایی و زیربخش های تعریف شده آن ۲۴۰۰ میلیارد تومان از طرف ستاد مقابله با کرونا تصویب شده و تخصیص یافته است و همه ایرلاین ها و زیربخش های حمل و نقل هوایی می توانند اطلاعات خودرا در سامانه کارا تکمیل کنند تا بانک عامل برای ارائه تسهیلات به آنها معرفی شود.
اما بنظر می رسد هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ چونکه مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: با توجه به این که شرکت های هوایپمایی در سامانه کارا اطلاعات خودرا تکمیل کرده اند و مشکلی از جانب آنها وجود ندارد، هنوز بانکهای عامل به آنها معرفی نشده و تسهیلاتی به آنها پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: بنظر می رسد که مشکل از سمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سامانه کارا باشد؛ چونکه ایرلاین ها هنوز با وجود شرایط سختی که در آن قرار دارند نتوانسته اند بانکهای عامل خودرا بشناسند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: به دنبال بروز این مشکلات با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مذاکراتی انجام شده و پیگیری های کردیم که شخص وزیر قول پیگیری داده است.
وی اشاره کرد: شرکت های هواپیمایی در روزهای شیوع ویروس کرونا با ضرر و زیان سنگینی مواجه گشتند و بعضی از آنها نتوانستند در ماه های گذشته حتی حقوق پرسنل خودرا پرداخت کنند اما به سفارش های دولت توجه کردند و هیچ گونه تعدیل نیرو نداشته اند. البته باید به این نکته دقت کنیم که تاب آوری این ایرلاین ها درشرایط کنونی خیلی کم شده است؛ بدین سبب امیدواریم هر چه سریعتر تسهیلات در نظر گرفته شده که خط اعتباری آن از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده است، پرداخت گردد.
منبع:

1399/03/27
23:53:17
5.0 / 5
2448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات