قطرایرویز:

تا ۲ سال آینده، هیچ هواپیمای جدیدی را تحویل نمی گیریم

تا ۲ سال آینده، هیچ هواپیمای جدیدی را تحویل نمی گیریم

به گزارش پلات مدیر ارشد اجرایی شركت هواپیمایی قطر ایرویز از عدم تحویل گرفتن هواپیماهای جدید تا دو سال آینده اطلاع داده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اکبر الباکر، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز بعنوان یکی از بهترین و بزرگترین ایرلاین های بلند پرواز جهان در مصاحبه و گفت وگویی با گزارشگر وب سایت simpleflying اعلام نموده است که این ایرلاین قطری تا قبل از سال ۲۰۲۲ میلادی هیچ هواپیمای جدیدی را تحویل نخواهد گرفت.
همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا خیلی از شرکت های هواپیمایی در سرتاسر جهان با سقوط شدید تقاضای مسافران در سفرهای هوایی و به تبع آن کمبود درآمد و سودآوری و نقدینگی مواجه گشتند و بنابراین مجبور شدند خیلی از سفارشات خویش را که عموماً از غول های هواپیماسازی همچون بویینگ آمریکا و ایرباس اروپا بود، لغو کرده و یا به تاریخ نامعلومی در آینده موکول کنند.
همین مساله چندی قبل صدای شرکت های هواپیماسازی را در آورد؛ بگونه ای که گیوم فوری، مدیرعامل ایرباس، شدیداً از لغو و به تعویق انداختن تحویل هواپیماهای سفارش داده شده توسط ایرلاین های مختلف انتقاد کرده و به ایرلاین ها اخطار داد در صورت تداوم اوضاع از آنها به صورت قانونی شکایت خواهد نمود.
پیش تر هم اکبر الباکر با انتشار یک پیام در توییتر خود شرکتهای هواپیماسازی را تهدید کرده و گفته بود ایرباس و بوئینگ هم همچون سایر بخش های فعال در صنعت هوانوردی باید بپذیرند که همگی از پاندمی کرونا متضرر شده اند و باید در این حوزه با ایرلاین های مختلف جهان که الان با کمبود نقدینگی، بحران های شدید مالی و خطر فروپاشی و ورشکستگی دست و پنجه نرم می کنند، راه بیایند و در غیر اینصورت بزرگترین مشتریان خویش را از دست خواهند داد و ما دیگر در آینده با آنها همکاری نخواهیم کرد.
حالا وی اخیرا در تایید سخنان پیشین خود اعلام نموده است که قطر ایرویز تا قبل از سال ۲۰۲۲ میلادی هیچ هواپیمای جدیدی را تحویل نخواهد گرفت چون که هنوز اوضاع و شرایط تحت تأثیر پاندمی کرونا به حالت عادی در نیامده و سالها طول خواهد کشید تا درآمدزایی و سودآوری این ایرلاین بزرگ از روند نزولی خود بیرون برود و در این زمان هم شرکت های هواپیماسازی باید مشکلات و بحران های پیش روی ایرلاین های مختلف را در نظر گرفته و صبر پیشه کنند.1399/03/29
22:13:09
5.0 / 5
2432
تگهای خبر: سایت , سفر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پلات