560 خلبان اخراج شدند!

560 خلبان اخراج شدند!

پلات: شركت هواپیمایی اسكاندیناوین ایرلاینز (SAS) از تعدیل نیروی بیش از 500 نفر از خلبانان خود تحت تاثیر بحران پاندمی كرونا آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین ایرلاینز (SAS) که به کشورهای نروژ، دانمارک و سوئد متعلق می باشد، اخیرا با انتشار اطلاعیه ای جدید اعلام نموده است که ۵۶۰ نفر از خلبانان خودرا تحت تاثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی تعدیل نیرو کرده است.
برمبنای گزارشی که در وب سایت simpleflying آمده است، با آنکه انجمن پشتیبانی از خلبانان و خدمه پروازی نسبت به این اقدام و تصمیم ایرلاین SAS شدیدا اعتراض و انتقاد کرده است، اما بنظر می رسد که این تصمیم به مراحل نهایی رسیده و این شرکت هواپیمایی می خواهد به اجرای این تعدیل نیرو اقدام نماید.
این شرکت دو ماه پیش در آوریل ۲۰۲۰ نیز آگهی داده بود که در صورتیکه شاهد رشد تقاضا برای سفرهای هوایی و احیای پروازهای داخلی و خارجی نباشد، مجبور به تعدیل نیرو و اخراج 5000 نفر از کارکنان و پرسنل خود خواهد شد.
طبق آمارهای منتشره تعداد پروازهای صورت گرفته به فرودگاه های سوئد در ماه مه ۲۰۲۰ نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹۸ درصد سقوط کرده است.
در ماه های گذشته خیلی از ایرلاین های فعال و مستقر در سراسر جهان به سبب بحران های مالی شدید ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا که منجر به اعلام اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت های سختگیرانه از طرف دولت کشورهای مختلف شد، تعداد قابل توجهی از کارکنان و پرسنل این خودرا تعدیل نیرو کردند تا بدین ترتیب بتوانند از هزینه های مازاد و گزاف خود بکاهند و خودرا از خطر ورشکستگی و فروپاشی نجات دهند.




منبع:

1399/04/07
14:33:32
5.0 / 5
2680
تگهای خبر: سایت , سفر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پلات